Umístění v tabulce sice nebylo na hře patrné, ale utkání rozhodla produktivita v zakončení, ve které byli lepší Sedleckoprčičtí. Za výhru 3:1 si tak odvážejí tři body, kterými si upevnili čelo tabulky.

Utkání začali aktivněji domácí hráči. Hrozili rychlými přechody do útoku, ale většinu akcí dokázala překazit hostující obrana. Po dvaceti minutách hry selhal kapitán domácích Kamarýt, jenž v bezprostřední blízkosti branky nedokázal ideálně trefit míč a usnadnil tak práci Gajdaszovi. Gólová radost pro domácí přišla v 34. minutě, kdy si po rychlé akci a centru Jenšíka srazil do vlastní sítě míč sedleckoprčický Kabíček. Domácí svého soupeře takřka k ničemu vážnějšímu nepustili. Až když Prchlík s Davídkem předvedli krásnou kombinaci a druhý jmenovaný před odchodem do kabin srovnal skóre na 1:1.

Do druhého poločasu vstoupili miřetičtí vlažněji a byli za to potrestání. Nejprve Nerad fantasticky vytáhl dalekonosnou ránu Kabíčka. Na zakončení stejného hráče po ose Raček-Davídek již nestačil. Hosté navíc dostali příležitost nepřímého kopu ze vzdálenosti pěti metrů od branky za nedisciplinovanost domácího hráče. Miřetickou hradbu na brankové čáře ale prolomit nedokázali. Domácí poté zjednodušili hru a vrhli všechny síly do útoku. Hostům zatápěli převážně ze standardních situací. Nejblíže vyrovnání byl Turek, ale střely z odražených míčů nejprve vytěsnil obránce a podruhé brankář Gajdasz. Na druhé straně udeřili hosté z brejkové situace a pojistili si vítězství gólem Prchlíka. V závěru utkání ještě obdržel červenou kartu sedleckoprčický Kabíček za nešetrný zákrok, čímž tak po vlastním gólu završil svou smůlu.

„Soupeř dnes vyhrál, protože by lepší v šestnáctkách. Hosté své šance na rozdíl od nás proměnili. V poli vyrovnané utkání, ale vstřelit branku je pro nás momentálně těžký oříšek,“ je si vědom neúspěchu trenér Miřetic Petr Naňák.

„Na menším hřišti se víc bojovalo než hrálo, míče často létaly jen mezi vápny a tak byla o fotbalové akce celkem nouze. Domácí hráli vše do vápna, bojovali a snažili se z každé šance zakončit. Naše obrana však byla pozorná, nenechávala domácím příliš prostoru, takže jasných šancí domácí moc neměli. Nám pomohl gól do šatny, domácí se pak ve druhém poločase tlačili před naší branku ještě víc. Na jejich půlce pak bylo více místa kombinovat a chodit do rychlých brejků, ze kterých jsme dva proměnili. Rozhodla střelecká potence,“ viděl utkání sedleckoprčický kanonýr Davídek.

David Turek