Jak k nečekanému comebacku na scénu středočeského fotbalu došlo?

Člen výkonného výboru a komise rozhodčích Středočeského krajského fotbalového svazu (SKFS) Ondřej Knobloch byl pověřen vedením subkomise delegátů. Všechny ze Středočeského svazu, kteří fotbalově spadají pod SKFS, se rozhodlo oslovit dopisem, v němž nastínil svou vizi.

„Vyzval jsem ligové delegáty i z Řídící komise Čechy, zda mají chuť spolupracovat se SKFS ve výchově a posouvání kvality rozhodčích, potažmo delegátů. Uvědomuji si, že kvalita delegátů v ŘKČ a lize by měla být na vysoké úrovni,“ přiblížil Ondřej Knobloch.

Zástupci středočeského fotbalového svazu poděkovali delegátovi Milanu Lantorovi za jeho dlouholetou činnost.
Legenda mezi delegáty se v kraji loučí. Vypomůže ještě ve svém okrese

Mezi adresáty se tak objevil i bývalý předseda SKFS Miroslav Liba, jehož dlouholetou vládu nad fotbalovým krajem ukončil loňský nástup současného vedení v čele s Tomášem Neumannem.

„Ve F-evoluci jsme vždy říkali, že chceme spojovat a ne rozdělovat,“ zdůraznil Knobloch a přiznal, že ho kladná reakce bývalého předsedy Liby na jeho email dost překvapila: „Jeho odpověď jsem nečekal. Miroslav Liba má svou pravidlovou kvalitu a umí vzdělávat rozhodčí. Rozhodli jsme se ho nasadit v posledním podzimním kole na utkání I. A třídy, kam jsme poslali mladé nadějné rozhodčí. Zhodnotí jejich výkon zkušeným okem i z pozice bývalého delegáta UEFA.“

Dalšími delegáty, kteří projevili zájem o spolupráci nebo již nějaký čas se SKFS spolupracují, jsou například Karel Bohuněk, Ladislav Míka, Láďa Kruliš, Michal Beneš nebo Libor Zeman. „Pro naše rozhodčí je určitě posun, když s nimi proberou jejich výkon taková jména,“ nepochybuje Knobloch.

Fotbal. Ilustrační foto.
Středočeský svaz rozdělí mezi kluby milion. Kolik dostane ten váš?

Četnost nasazování delegátů z ŘKČ a ligových soutěží není pro SKFS nijak závazné. Podle Knoblocha budou nasazováni výjimečně. Delegáti SKFS svou kvalitu mají také a jejich počet má SKFS dostačující. „Delegáti z vyšších soutěží, kteří mají odlišnou vizi, než má moje subkomise, tak rozhodně do spolupráce nutit nebudu. Chceme pracovat s těmi, kteří chtějí fotbal posouvat k lepšímu,“ dodal Knobloch.

MICHAL PAVLÍK, LUBOŠ KURZWEIL