Slánský trenér Radim Vavroch podepsal kontrakt v dalekém Ománu, což je pochopitelně nadsázka, protože tam odcestoval na dovolenou. A tak jeho pozici zastal Jan Kopřiva, asistent A-týmu. Vavrochovi prý mužstvo zase rád předá, ale povinnost splnil, tři body zůstaly doma.

Lehké to však nebylo, Votice využily každou příležitost, jak Slaňákům způsobit bolení břicha. V první půli díky trestňáku teprve dvacetiletého Koutka a brejku Hřebce dokonce dvakrát vedly, ale Herčík pokaždé vyrovnal.

„Věděli jsme, že zápas ve Slaném nebude jednoduchý, ale soupeře jsme překvapili rychlým gólem. Nicméně naše slabost v malém vápně a inkasovali jsme na 1:1. Za pár minut jsme se opět ujali vedení, ale opět do poločasu soupeř vyrovnal,“ zhodnotil trenér Votic Michal Budil. „Trochu se na nás podepsal ten první gól, ale hlavně jsme se nemohli prokousat přes hodně zataženou obranu. V pauze jsme se museli dohodnout, že takhle ne a že musíme defenzivu roztrhat svým pohybem,“ popisoval trenér Jan Kopřiva taktiku. 

Ta nakonec vyšla, jeho tým přidal dvě branky. Nejdříve Novotným po kombinaci, pak se hezky prosadila pomoc z áčka, Ukrajinec Vovk. Hosté ještě jednou snížili po špatné komunikaci obrany s brankářem Junkem, ale na vyrovnání už šanci neměli.

„Po poločase jsme úplně nechytil tempo hry a skóre se změnilo na 4:2 pro soupeře. Následovalo od nás vynucené střídání, kdy jsme do Slaného odjeli velice omlazeni o dorostence, kteří dopoledne odehráli svůj těžký zápas. I přes to jsme byli aktivní a podařilo se nám snížit skóre na konečných 4:3,“ uvedl Budil.

„Spíš jsme měli vyhrát větším rozdílem. Votice sice ukázaly třemi góly, že nějakou kvalitu mají, ale ty branky jsme jim spíš nabídli zbytečnými chybami. Hosté byli opravdu hodně zalezlí a těžko se nám do nich dostávalo, naštěstí jsme nějaké góly přece jen dali,“ dodal Jan Kopřiva. „Soupeř byl ke konci velice nervózní a bál se o výsledek a ztráty bodů, ale nakonec odjíždíme ze Slaného bez bodů, ale myslím si, že bod jsme si zasloužili,“ uzavřel Budil.

Slaný B – Votice 4:3 (2:2)

Branky: 11. a 43. Herčík, 63. Novotný, 69. Vovk – 3. Koutek, 32. Hřebec, 77. Procházka. Rozhodčí: Jarolímek. Diváků: 50.


Načítám tabulku ...