Jak hodnotíte průběh sezony z pohledu Vlašimi B?
Zatím špatně, myslím si, že bodový zisk a postavení v tabulce neodpovídá tomu, kde bychom se měli pohybovat. Podzimní část nám nevyšla výsledkově ani herně tak, jak bychom si přáli, ale taková je realita.

Dokázal byste najít hlavní příčiny neúspěchu?
Měli jsme hodně absencí kvůli zdravotnímu stavu hráčů. Hlavně ze začátku sezony jsme neměli ustálenou sestavu a později se to s námi táhlo prakticky celý podzim. Stávalo se, že jsme například měli jen dva hráče na střídání. Bylo to z naší strany hodně upracované, hodně jsme se nadřeli na góly a inkasovali jsme laciné branky. Kolikrát jsme byli v zápase lepší, měli jsme více střel, ale branky jsme nedali.

Příprava druholigové Vlašimi je v plném proudu.
Bez trojlístku slávistů, ale s Nigerijcem. Vlašim zahájila přípravu

Jak jste spokojený s přístupem hráčů k tréninku?
To je komplikovaná otázka. Pokud byli hráči zdraví, tak na trénincích z mého pohledu odváděli maximum. V případě, že nějakou dobu trénovali, a pak na týden čtrnáct dnů vypadnou, tak se zpátky do toho těžko dostávali. V žádném případě nemůžu říct, že by kluci tréninky odflákli. Přístup byl dobrý, ale bohužel, v některých zápasech se nám potřebné věci nesešly, někdy chybělo i štěstí.

Když se ohlédnete za odehranými zápasy, který byl nejpovedenější?
Nerad bych vybral jeden konkrétní zápas. Můžu říct, že poslední zápas podzimu jsme sice prohráli 1:3, ale za stavu 0:2 jsme se snažili hrát, pak přišlo naše vyloučení a dohrávali jsme v deseti. V tomto zápase bylo na hráčích vidět, že chtějí bojovat o dobrý výsledek, dokázali jsme snížit, ale pak Nespeky daly třetí gól. V deseti lidech jsme hráli agresivní fotbal, začali jsme napadat. Jsou zápasy, které může tým vyhrát a herně to nebude ono, ale pak přijdou zápasy, které se prohrají, ale říkáte si, že to bylo dobré.

Matěj Sváta (třetí zleva) prožil gólově nejlepší zápas v nejvyšší futsalové soutěži. V duelu s Ústím přijímal gratulace mělnických spoluhráčů hned třikrát.
Zelená pro futsal? Sváta mění ve velkém fotbale Vlašim za třetí ligu

Došlo během zimní přestávky ke změnám v kádru?
Někteří noví hráči s námi půjdou do zimní přípravy, většinou se jedná o zdejší odchovance. Máme tu mladé hráče, kteří budou dostávat prostor. Chceme se připravit co nejlépe, doufám, že se nám vyhnou zranění a budeme moci mít ustálenou sestavu.

Aktuálně je Vlašim B v tabulce třináctá. Jaký máte cíl pro zbytek sezony?
V první řadě bych chtěl, aby naše hra byla lepší, aby nás fotbal bavil a dávali jsme více branek. Pokud se nám toto povede, tak se můžeme bavit i o tom, že bychom chtěli v tabulce vystoupat na lepší pozice. Musíme do každého zápasu jít na sto procent a zlepšit produktivitu.