To byly ale nervy. Souboj Poříčí nad Sázavou nabídl ke konci zápasu nápor na psychiku všech zúčastněných. Domácí dlouho drželi vedení 2:1 a směřovali za třemi body, avšak Hannich minutu před koncem druhým gólem zápase srovnal na 2:2. Ještě dramatičtější koncovku přinesly hned následující chvíle, kdy se svěřenci trenéra Marka Štorka hnali dopředu, když byl ve vápně poslán k zemi Filip Hašek kapitánem hostů. Sám faulovaný se postavil k penaltovému kopu a bezpečně ho proměnil.

„Začátek se nám moc nepovedl, ale od vyrovnávací branky jsme dominovali v utkání. Smůla, že si Petr Tlustý obnovil zranění ze zápasu v Poříčanech jinak věřím, že by k dramatu nedošlo. Tým opět ukázal charakter a vůli po vítězství. Náš tým předvedl opět výkon, který očekáváme v každém utkání. Škoda těch neproměněných šancí,“ shrnul trenér Marek Štork.

Poříčí nasadilo do zápasu pět navrátilců, avšak Tlustý se rychle vrátil na listinu zraněných, když se u něj objevily problémy s předchozích utkání a v průběhu druhého poločasu musel střídat na následky faulu soupeře. V tu chvíli vedli domácí 2:1, když se jim v rozmezí pěti minut podařilo Galuškou a Matouškem odpovědět na vedoucí branku Hannicha.

Poříčí nad Sázavou – Velim 3:2 (2:1)

Branky: 31. Galuška, 36. Matoušek, 90. F. Hašek (p) – 11. a 89. Hannich. ŽK: 3:5. ČK: 0:1. Rozhodčí: Špaček – Kubečka, Kurka. Diváci: 106.

Poříčí: Tlamicha – Z. Hašek, Peroutka, Tlustý (57. Jírů), Pedro – Filip, Radačovský (73. Verner) – Matoušek, Vaculík, Galuška (90. Slunečko) – F. Hašek.