Problémy s rozehrávkou měl v prvním poločase především hostující tým, jejichž chyb nedokázali domácí využít (břevno kapitána Hlaváče, několik slibných průniků aktivního Čichovského). Čím více se snažili být domácí aktivnější, tím si bohužel nadělali více škody než užitku. Soupeři naservírovali na stříbrném podnose všechny góly (vlastní gól z rohu vsítil Rosenvald, Přitasilovi připravila gól dezorientovaná obrana a Jenšík potrestal nedorozumění obránce s brankářem).

Stoprocentní šance pak nedokázali proměnit hostující Zajíc (při snaze přehodit brankáře přehození i lapače míčů) a Kamarýt. Do kabin se tak šlo za stavu 0:3.

S výsledkem se domácí nehodlali smířit, tak po poločase přirozeně soustředili všechny síly do útoku. Odměnou za bojovný výkon jim byly slibné střelecké pozice, jichž bohužel nedokázali využít.

Vzdor stupňujícímu se tlaku byl jediný, kdo zakázal miřetickému Neradovi zapsat si „nulu“ do deníčku, domácí Melichar, jenž zkušeně zakroutil míč na zadní tyč. Miřetice ve druhé půli zalezly a spoléhaly především na rychlé kontry, kterým s podivem vždy zabránil první bránicí hráč. Miřetice tak vezou z Neveklova cenný skalp v podobě tří bodů.

„Porazili jsme se sami. Dali jsme si tři vlastní góly. V první půli tam nebyla ta aktivita, kterou jsem si představoval na domácím hřišti. Za stavu 0:3 se pak už těžko něco dotahuje. Všechno řešíme hrozně složitě, místo toho abychom se snažili hru zjednodušit. Dalším problémem je spousta neproměněných šancí, které jsme nevyužili. To pak zamrzí.“ je po zápase zklamaný trenér domácích Daniel Roušar.

„Výsledek prvního poločasu neodpovídal průběhu hry. Šance, které jsme si vytvořili, jsme neproměnili. Domácí si první branku vstřelili sami a na další dvě nám nahráli. Nás naopak zachránil několikrát Nerad a nemohoucnost domácích střelců. Ve druhém poločase jsme nebyli schopni vyřešit nespočet přečíslení a jednou inkasovali. Velmi cenné tři body.“ uvědomuje si trenér Miřetic Petr Naňák, jenž bere tři body všemi deseti.

Neveklov – Miřetice 1:3 (0:3). Branky: 78. Melichar – 8. vlastní Rosenvald, 39. Přitasil J., 45. Jenšík. Rozhodčí: Ježek – Stádník, Říha. Diváků: 100

Neveklov: Oberleitner – Balík M. (80. Balík P.), Petrouš, Hašek, Horák (53. Vobořil) – Čichovský (57. Peter), Šmejkal, Hlaváč, Melichar – Vitouš, Rosenvald. Trenér: Daniel Roušar.

Miřetice: Nerad – Semrád, Čáp K., Zajíc, Přitasil J. – Přitasil V., Kamarýt, Moudrý, Jandák, Turek (45. Jantač, 86. Lalouček) – Jenšík. Trenér: Petr Naňák.