Krajský svaz chystá na konec července nejen premiérový superpohár, ve kterém se proti sobě postaví vítěz krajského přeboru z Milína proti vítězi poháru ze Psár. „Půjde stoprocentně o kvalitní duel. Jsem rád, že se povedlo Superpohár zařadit do soutěží,“ hlásí asistent sekretáře Jan David. Na týmy navíc čeká i příjemná odměna tzv. prize money. Duel bude zároveň vysílat přímým přenosem Sporty TV.

I díky tomuto vysílateli by se měl krajský fotbal dostal na televizní obrazovky v nadcházející sezoně častěji. „Chystáme se Sporty TV spolupráci, kdy každý měsíc bude v televizním přenosu vybrané utkání v rámci soutěží Středočeského krajského fotbalového svazu,“ nastiňuje asistent sekretáře Jan David.

Kdo byl zvyklý až doposud na názvy soutěží krajský přebor, I. A třída a I. B třída si bude muset nově zvyknout na jiná přízviska. Nově se totiž tyto soutěže budou mít označení jako 5. až 7. liga. Zároveň už přešla v praxi změna, kdy byla zrušena jedna skupina v rámci B tříd a nyní se bude hrát jen ve čtyřech skupinách. Úroveň této soutěže by se tak měla rozhodně zkvalitnit.

Krajské soutěže se rozjedou o druhém srpnovém víkendu, nový ročník poháru pak odstartuje předkolem 14. srpna, kde se představí převážně nováčci, které na jaře postoupili z okresních přeborů.