Sportovní duch ještě existuje. I ve fotbale. V momentě, kdy by většinou hráč pro svůj vybojoval tým penaltu a de facto rozhodl zápas, však teenager v týmu Nespek vstal a pokutový kop odvolal. „Nebyl tam žádný kontakt a říkal jsem, že to je zbytečné. Vyhrávat tímto způsobem nechceme. Věděl jsem, že udělám dobré gesto a raději zvítězime poctivě,“ řekl domácí Petr Čaloun, který sice upadl a podle hlavního rozhodčího Jakuba Pejši byl faulován, okamžitě šel ale arbitra opravit.

Zdroj: TVcom

„V tu chvíli mě jeho čin docela překvapil, protože jsem byl přesvědčen, že se o pokutový kop jednalo. Byl jsem překvapen, že šlo o domácího hráče za stavu 1:0 pro Nespeky. Zápas v tu chvíli nebyl rozhodnutý,“ uvedl 34letý hlavní sudí duelu a okamžitě přidal vlastní stanovisko, proč v daný moment penaltu odpískal. „Ze své pozice jsem neměl na nohy ideální pohled. Soustředil jsem se spíš na horní polovinu těla. Z pohybu hráče mi přišel jeho pád jako přirozený. Pak přišel s tím, že uklouzl, což kvituji, protože hře to pomohlo. Do té doby se hrálo klidné utkání a tento moment byl jedinou kaňkou celého utkání,“ popsal rozhodčí Pejša, jak celou situaci viděl.

Okamžitě samozřejmě Čalounovi poděkoval, protože jeho gesto přispělo k tomu, že utkání proběhlo v pohodě a dle slov hlavního arbitra se odehrálo v klidné a sportovní atmosféře. „Jedná se spíš o raritu, která se snad časem stane běžnou, kdy se hráči nebudou bát označit nějakou chybu, či se sami přiznat, že něco udělali nebo se něco stalo,“ dodal Pejša. Navíc díky odvolané penaltě unikl trestu, jinak by mu hrozila stopka na jeden zápas.

Z fotbalového utkání krajského přeboru Kutná Hora - Velim
Krajský přebor: Nespeky se vracejí do čela, ztratila Hřebeč i Sokoleč

„Tímto mu děkuji opětovně, že tak učinil. Cestou ze zápasu jsme si celou situaci s kolegy probírali, zpětně vyhodnocovali a neměli jsme z ní dobrý pocit. Tímhle mi zachránil “sportovní život“ a touto cestou mu chci ještě jednou poděkovat. Jestli to takhle bude pravidlem, tak to bude jenom ku prospěchu fotbalu, když kluby půjdou nejen čistě jenom po výsledku, ale i po sportovní stránce,“ uvedl Pejša.

Karma vzápětí ocenila i Čalouna, který se gólu dočkal ve druhém poločase, když v 79. minutě zvyšoval na 2:0. „Hned jsem říkal, že se mi to takhle vrátilo, tak jsem byl rád,“ usmíval se 19letý fotbalista. Nespeky se díky výhře vrátily na vedoucí příčku a dál mohou usilovat o triumf v krajském přeboru. Gesto teenagera mluví navíc o jejich herní pohodě. „Právě, že jsme první. Minule jsme sice prohráli, ale teď jsme si řekli, že do toho zápasu půjdeme, že jsme doma a tam nám všechno funguje. Diváci nás podporují a že prostě vyhrajeme,“ uzavřel Čaloun.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...