Azilinon přišel do Poříčí nad Sázavou v září 2021. Ve žlutomodrém dresu zažil nejprve přísný sestup do I. A třídy, když i celkové deváté místo nestačilo týmu na záchranu. V minulé sezoně mu pomohl vykopat návrat do krajského přeboru. Na podzim aktuálně probíhajícího ročníku stihl vstřelit osm branek a stal se druhým nejlepším střelcem Poříčí, když o jednu trefu zaostal za Petrem Galuškou. Další trefu už přidá v dresu Psár.

„Odchod Michaela Azilinona v lednovém termínu byl plánovaný, jelikož nás sám hráč po skončení podzimní části požádal o možnost ukončit působení v našem klubu pro nové pracovní povinnosti. Za dva a půl roku odvedl pro klub mnoho dobrého, tak nebyl důvod hráči v odchodu bránit a také mu za náš klub přejeme, ať se mu v novém působišti daří a vyhýbají se mu zranění,“ uvedl na dotaz Deníku sportovní ředitel Poříčí nad Sázavou Marek Štork.

Fotbalisté Benešova ilustrační foto
Benešov vstoupil do přípravy těsnou výhrou nad Povltavskou

Čtyřiadvacetiletý střelec zamířil pro jaro o soutěž níž do I. A třídy B, kde Psárům patří po podzimu druhé místo s tříbodovým odstupem na vedoucí Úvaly. „Jsem rád, že přicházím do Rapidu. Těším se na nový projekt. Máme jasné cíle a věřím, že náš kvalitní tým jich dokáže dosáhnout, pak i v dalších sezonách. Od začátku se mi líbí atmosféra tréninků i přístup k mládeži. Doufám, že budeme hrát takový fotbal, který nám i přihlížejícím bude dělat kromě bodů i radost. S tím v sezoně můžeme uspět nejlépe,“ řekl k přestupu sám hráč.

Azilinon narazí na bývalé spoluhráče z Poříčí už o víkendu. Celek z Benešovska totiž sehraje s Psáry v neděli 4. února od 14 hodin přípravný zápas. Hrát se bude na umělém povrchu v Újezdě na Praze 4.


Načítám tabulku ...