Středočeský krajský přebor získává do svých řad další zvučné jméno. Po Václavu Kadlecovi, Markovi Štěchovi či Ondřeji Mazuchovi v Milíně nyní hlásí další hvězdu Poříčí nad Sázavou. Za čtvrtý tým tabulky bude na jaře nastupovat záložník Filip Hašek. „Slovo dalo slovo, Filip byl volný a došlo k dohodě,“ řekl sportovní ředitel Marek Štork pro web efotbal.cz s tím, že Filip Hašek měl zájem v klubu hrát.

Michael Azilinon (vlevo) už na jaře dávat góly za Poříčí nebude.
Poříčí přišlo o elitního střelce. O víkendu proti němu nastoupí

Haška dostal do Poříčí trenér a hráč Petr Havlíček, který v Poříčí působí. Společně se už potkali v mládeži na Spartě či ve Vlašimi. „Dozvěděl jsem se, že za Posázavan nastupují výborní hráči a fotbal je pro všechny zábava, zároveň každé utkání chtějí vyhrát, což mám úplně stejné, jako oni. Poté jsem měl i rozhovor se sportovním ředitelem Markem Štorkem, který mě nastínil, jak se v Poříčí trénuje, jakou má klub filozofii i směrem k mládeži, a to všechno mě utvrdilo, že jsem se rozhodl správně,“ okomentoval Hašek svůj přestup pro klubový web. Jak sám přiznal, tak roli hrál i fakt, že v týmu v období před deseti lety působil i jeho otec Martin.

I sportovní ředitel Poříčí nad Sázavou Marek Štork byl s příchodem Filipa Haška spokojen. Podle něj může být spolupráce výhodná pro obě strany. „On pomůže nám a my zase jemu. Cítím, že se tu chce začlenit do týmu,“ řekl Štork. „Rozjíždí nějaký byznys, pro nás se jedná o zajímavé jméno. Beru to tak, že jsme se domluvili na spolupráci a dál se uvidí,“ upřesnil vzápětí.

Hráči Poříčí nad Sázavou (ilustrační foto).
Škatulata v Poříčí. Změna předsedy i sportovního ředitele. Platil pouze u B-týmu

Hašek si už o středočeském krajském přeboru leccos nastudoval. Ví, že v páté nejvyšší soutěži hraje slušná řada velkých jmen, ať už výše zmíněné trio v Milíně či Zdeněk Folprecht v Tuchlovicích, nebo například Miroslav Slepička v Tochovicích. „Soutěž je nesmírně náročná a každé utkání bude těžké, ale věřím našemu týmu, že budou utkání končit naší výhrou,“ uzavřel Hašek.


Načítám tabulku ...