Krajský přebor disponuje našlapaným středem tabulky, což dokázaly i duely 13. kola mezi Komárovem a Poříčím nebo Nespeky s Dobrovicemi, které skončily remízovým skóre 1:1, respektive 2:2. Fotbalisté Sokola museli dvakrát dotahovat. Bredler po půlhodině hry. Hosté se vrátili zpět do vedení. Na poslední chvíli vystřelil v 91. minutě bod Petlička a oba týmy braly bod.

Hráči Poříčí mohli litovat zejména první půle. V ní měli tři vyložené příležitosti, ale ve všech případech selhali. Proto šli oba soupeři do šaten za bezbrankového skóre. „Myslím si, že jsme měli vyhrát. Soupeř byl kvalitní, dobře bránil, ale my jsme měli víc šancí a měli jsme je proměnit,“ halekal po zápase kapitán Jan Pohorský. Hosté si sice chtěli přivézt všechny tři body, nakonec ale byli rádi za dělbu bodů, což potvrdil i vůdce celku z Posázaví.

Jeho družina reagovala po přestávce, když na vedoucí branku Lukavského odpověděl rychle Azilinon. S přibývajícím časem ale byli hosté zatlačeni před vlastní bránu a původní plán počítající se ziskem tří bodů se rázem změnil na vybojování alespoň jednoho za remízu. „Zatlačili nás. Nechtěli jsme jim dávat standardky, což se nám bohužel nepovedlo,“ litoval Pohorský.

Vlašim doma porazila Vyškov vysoko 5:1.
Vlašim rozstřílela doma Vyškov. Rozhodla chyba gólmana

„Měli hodně rohů. Po nich jsme ale vybíhali nahoru a situace nevyřešíme. Chtěli jsme dát gól z brejku. Po jejich standardkách jsme měli v plánu útočit v pěti lidech, bohužel ale nám haprovalo řešení těchto situací,“ mrzelo lídra hostujícího celku.

Nakonec i on přijal smírný výsledek. „Jsme s ním spokojeni. Dostali jsme úkol od trenéra a splnili jsme ho,“ připustil Pohorský. Poříčí nadále drží krok ve středu tabulky, kde mezi šestým a desátým týmem je rozdíl pouhých dvou bodů. Povltavan se nachází na deváté příčce.

Konečnou remízu všemi deseti brala rezerva Vlašimi. Po hodině hry prohrávala se Lhotou 0:2. V tu chvíli ale hostům sklapla Csaplárova past. Vondrák v 79. minutě snížil a stíhací jízda domácích byla dovršena v závěru, kdy v 88. minutě dodal konečnou podobu skóre Vlasák.