Toho velmi zaskočil nevýrazný výkon domácího celku. „Před zápasem jsme chtěli hrát dobře odzadu, na soupeře si počkat, využít rychlý přechod do útoku. Vše podpořeno přesnou střelbou. Nicméně realita byla jiná. Domácí nic moc nepředváděli, my jsme opanovali střed pole a tlačili jsme se před branku domácích, takže jsme byli prakticky celou dobu na soupeřově polovině,“ líčil průběh první poloviny zápasu.

Převahu hosté poprvé přetavili ve fotbalové koření v 8. minutě, když Prchlík s přehledem proměnil penaltu nařízenou za faul na Davídka. „I nadále jsme byli nebezpeční, nicméně jsme nebyli schopni kvalitně provést finální fázi. Střelba nepřicházela, zpětné přihrávky zase zpacifikovali obránci nebo brankář. Nakonec jsme tak trnuli při náhodném nákopu na naší branku, který skončil na břevně,“ poukázal Davídek na moment, při němž celému hostujícímu týmu zatrnulo.

Krátce před poločasem ale Sedlec-Prčice přeci jen podruhé udeřil. Sedláček krásným obloučkem vyzval do úniku Davídka, který si s přehledem poradil se všemi obránci, udělal kliku i gólmanovi a z úhlu zakončil do prázdné branky.

„Poločasové vedení nás neukolébalo a dál jsme produkovali dobrou kolektivní hru. Domácí jsme pouštěli do ojedinělých náznaků z trestných kopů nebo z rohů, ale moc vážné nebezpečí z toho nebylo. Několikrát jsme mohli výsledek pojistit do rozhozené obrany domácích, ale finální fáze se nám nedařila. Řadu akcí jsme také překombinovali,“ popisoval dění po přestávce Davídek.

Právě on spálil největší možnost na pojištění vedení, když ho Prchlík vyslal do samostatného úniku, ale míč z jeho kopačky skončil těsně vedle bližší tyče.

Zdice se místo náporu zmohly prakticky jen na jedinou pořádnou střelu ze střední vzdálenosti, kterou ovšem nadvakrát perfektně lapil brankář Nerad.

I proto Sedlec-Prčice nakonec v klidu dokráčel k vítězství.