Přestože libušínský areál ještě není dokončen (nové kabiny už stojí, ale dodělány nejsou) a hřiště trpí suchem, tak se dvě stovky diváků rozhodně nenudily. V první části byl Libušín dokonce lepší, měl více zajímavých možností, ale do vedení šli nezaslouženě hosté, když velepřísnou penaltu po zákroku na Šenkeříka viděl zřejmě jen sudí Suchý. Ale zlobu fanoušků brzy rozpustil Portužák po rohu, který vyrovnal.

Pod někdejším hradištěm bájné kněžny Libuše se pak bojovalo střídavě před oběma bránami.Jako při známých středověkých bitvách, které se tu už roky na jaře konají pro tisíce diváků. Ke gólům zase přispěl chybami rozhodčí Suchý. Nejprve špatně pískl faul pro Libušín a Havrda ukázal, že kopací techniku má dokonalou – parádním obloučkem poslal Baníky do vedení. „Trestné kopy docela umím, takže jsem si věřil. Šlo to sice doprostřed, ale hezky přes zeď, takže brankář nedosáhl,“ usmíval se Ondřej Havrda, který na jaře skóroval z trestňáku i dvakrát během jediného zápasu.

Nováček krajského přeboru Libušín (v červeném) v prvním kole nečekaně doma přehrál obhájce prvenství Poříčí 3:2 na penalty.
Krajský přebor: Překvapily Libušín, Vykáň i HřebečJenže ve druhé půli už také Poříčí na pro sebe nezvykle velkém hřišti hrálo mnohem lépe, Balata začal řídit hru, pomohl i odchod méně pohyblivého Šenkeříka. Právě Balata pak z další hodně sporné standardky vyrovnal, když centroval a míč propadl až za záda překvapeného gólmana Cipry. „Já myslím, že vyrovnaný stav byl vyústěním toho, co jsme na hřišti viděli. Po inkasovaném gólu jsme přeskupili hru, vzadu hráli jen na tři obránce a paradoxně jsme možná mohli skóre i překlopit na naši stranu. Což by bylo lepší, protože penalty nám v Poříčí moc nejdou,“ usmál se trochu hořce kouč hostů Pavel Šimáček.

A trochu vyčetl některým zkušeným hráčům, že na závěrečný penaltový rozstřel nechtěli jít. Přitom Poříčí mělo nabito na výhru, když Abrham trefil tyčku. Jenže Peroutka vzápětí také a v šesté rundě nedal ani Kaňka. „Nechají tam jít kluka, co přišel z B třídy. A to není výčitka směrem k němu,“ mračil se Šimáček, jemuž se nelíbil hlavně výkon Poříčí v první půli. „Pak už jsme si zvykli na obrovské hřiště, v přeboru takové nikdo nemá. A bohužel bylo i v dost špatném stavu, člověk si přece jen v minulých letech zvykl, že všude jinde jsou hřiště parádní,“ dodal.

S výsledkem byli více spokojení domácí, přiznal to i Ondřej Havrda. „Soupeř byl dobrý, je to jiné než v A třídě. I proto jsme se asi začali o vítězství bát a konec neodehráli ideálně. Hlavně jsme měli víc podržet balon. Nicméně bod jsme uhráli, další přidali v penaltách a to je dobrý zisk,“ měl jasno Havrda.

Že by mohl být Libušín štikou krajského přeboru, v to prý v klubu všichni doufají. „Uvidíme, na co budeme stačit. Kvalitu máme, hlavně směrem dopředu. Přinejhorším střed tabulky hrát můžeme,“ dodal jinak výtečný futsalista, jichž hraje v týmu Libušína hned několik.

Libušín - Poříčí n/S 3:2 pk (1:1). Branky: 25. Portužák, 71. Havrda - 23. Jíša (PK), 81. M. Bohata. Rozhodčí: Suchý. Diváků: 200. 

Z fotbalového utkání krajského přeboru Vykáň - Slaný (3:2)
Slánští dvakrát neudrželi vedení a padli ve Vykáni