„Konečně jsme se dočkali vítězství za tři body. Utkání jsme zvládli výborně takticky, hráči zaslouží velkou pochvalu. Výborně jsme bránili a naše brejky byly nebezpečné,“ ulevil si hostující kouč Vladimír Malinovský. Jeho kamarád na lavičce Poříčí Pavel Šimáček stál proti kolegovi na lavičce poprvé a jeho hodnocení bylo pochopitelně rozdílné. „Podali jsme nejhorší výkon v sezoně. Přesto jsme paradoxně mohli aspoň vyrovnat, ale v závěru Vacek trefil po obrovském závaru břevno. To samé jako předtím proti Hřebči, asi jsme někde urazili fotbalového boha,“ mínil Šimáček.

V prvním poločase šel hostující Novotný sám na brankáře, Jansta pálil nad z velmi dobré pozice mimo a Hartig trefil hlavou břevno. To byly velké šance. Poříčí mělo jednu velkou a také trefilo tyč. Navíc musel Šimáček stáhnout zraněného Jírů.

Po přestávce si domácí Hašek dal po hezké akci Velimi vlastní gól, pak ale Poříčí předvedlo také parádu a Trpišovský po souhře s Jíšou srovnal.

Dál však hrozili také hosté, Martikán trefil hlavou břevno. Rozhodnutí přišlo v závěru, kdy Hruška využil chyby gólmana Soukupa a vystřelil Velimi tři body. „Štěstí se konečně přiklonilo na naši stranu, kluci makali a za to byli odměněni. Je to impuls do zbytku podzimní sezony,“ byl rád Malinovský, zatímco Šimáček si postěžoval, že hrát s tak úzkým kádrem, jaký má už několik kol, je na hraně. „Jediným pozitivem je, že do hry konečně naskočil Ondra Páv,“ ulevilo se mu mírně.

Poříčí – Velim 1:2 (0:0). Branky: 64. Trpišovský - 52. vlastní Hašek, 79. Hruška. Rozhodčí: Suchý. Diváků: 70.
Poříčí: Soukup - J. Pohorský, Peroutka, Žák, Hašek –Jírů (32. Verner), Vacek – Jíša, Rejhon. P. Pohorský (75. Páv) – Trpišovský.