Na benešovskou umělku si fotbalisté Poříčí nad Sázavou pozvali k poslednímu kolu krajského přeboru Tuchlovice a ty rozhodně nebyly favoritem utkání. Jenže povedlo se jim zaskočit soka dvěma krásnými brankami Pudila a ve druhé části se už jen bránily. I tak vyhrály 3:1, což je na závěr podzimu veliká vzpruha.

Ale první půle se Tuchlovicím fakt povedla a vše korunoval Pudil. Nejdřív dostal přihrávku od Tótha a krásně z vápna vymetl šibenici. A pak se dostal k dlouhému autu a nůžkami předvedl gól, jaký je snem každého hráče.

„Střihl nůžkami jako střihoruký Edward,“ řekl trenér Miroslav Supáček, jehož tým se ve druhé části dostal pod drtivý tlak.

„Kdyby nebyl za bránou plot, tak jsme bránili až na silnici na Tábor,“ zlehčoval těžké chvilky hostující trenér.

Závěr byl vyhrocený. Nejdřív si za protesty nechal dát druhou žlutou hostující Jaroš (85.) a po chvilce domácí Zahladkem z trestňáku snížili (88.). Jenže po potyčce dostal červenou kartu i jejich hráč Greš, a tak se počty srovnaly.

Tuchlovice pak z brejku dvojice Kraus Tóth jistily na 1:3, když se konečně dočkal první branky v novém týmu Marek Tóth. Že bude čekat do poslední akce podzimu asi netušil, ale o to sladší je jeho odměna. (rm)