Slibné příležitosti přicházely především po rychlých přechodech do útoku po stranách hřiště. Jakkoliv předčila vlašimská rezerva svého soupeře, po 28 minutách nedokázala uhlídat domácího Matěje Faltu. Na taktickou poradu se tak šlo za stavu 1:0.

„O poločase jsme si v kabině řekli, že hrajeme dobře a musí se to zlomit. Musíme být jen ve vápně více hladoví po gólech a ono to přijde,“ přemítal vlašimský Roman Filip.

Do druhého poločasu tak hosté vstoupili s úmyslem skóre zápasu otočit, aby si na cestu mohli zabalit tři důležité body. Vyrovnání přišlo záhy, když domácího brankáře dokázal pokořit špílmachr Cettl. Se zvyšujícím se tlakem přibývalo šancí a střel.

Obrat zápasu přišel v 80. minutě, kdy vítězný gól zaznamenal hostující kanonýr Josef Dušek. Cettl zatáhnul míč po lajně, elegantně přešel přes obránce a naservíroval Duškovi na stříbrném podnose. Ze závěrečného tlaku již domácí nedokázali nic vytěžit. Body si tak po zásluze odvezli hosté.

„Pro body jsme si šli od začátku zápasu, bohužel jsme inkasovali a museli zápas otáčet. Tím, že nás tentokrát nikdo neposílil z áčka, jsme se museli o to více semknout a podat bojovný a týmový výkon. To se nám, myslím, povedlo na výbornou,“ prozradil recept na úspěch Roman Filip.

A ještě prozradil jednu tajnou přísadu: „Za úspěchem stojí vždy jednotlivé zdánlivě nepodstatné detaily jako například míchání nápojů. Náš vrchní týmový vodonosič Zdeněk Císař přistupuje ke své práci velice zodpovědně, za což bych mu chtěl za celý tým touto cestou poděkovat.“

Rejšice – Vlašim B 1:2

Branky: 28. Falta – 57. Cettl, 81. Dušek.

Vlašim B: Štecher – Toupal, Habal, Zvára, Matzner – Filip (78. Macháček), Skiba, Cettl, Motyčka – Dušek, Petrů (62. Vobecký). Trenér: Václav Toupal.

David Turek