První poločas nabídl vyrovnané výkony, kdy každý z týmů chvíli držel delší konec provazu. Oba týmy si dokázaly vytvořit několik slibných příležitostí, ale v zakončení byly buď nepřesný nebo si se střelami poradili brankáři. Jediná střela, která měla gólový efekt, přišla ve 32. minutě v podání Kamila Moudrého. Po nabídce Kamarýta precizně zakončoval k tyči a patřičně tak rozvlnil síť i domácí fanoušky. Do konce poločasu se již nic zásadního neudálo a do kabin se šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, kteří chtěli vedení navýšit. Povedlo se jim to po krásné kombinaci na ose Přitasil – Jantač – Jenšík. Poslední jmenovaný mohl již pohodlně uklízet do odkryté branky. Důležitý krok pro zisk tří bodů měl zanedlouho na noze Moudrý, ale po akci Kamarýta s Turek nedokázal z bezprostřední blízkosti prostřelit hostujícího Dřevojana, který chytil střelu snad do zubů. A tak se potvrdilo stále omílané pravidlo – nedáš, dostaneš. Nejdříve po chybě domácí obrany snižoval Matoušek. Minutu na to z rohového kopu vyrovnal hlavou Čejda. Rozhozený domácí tým mohl dokonale dorazit Dvořák, ale osamocený na zadní tyči minul. Z toho už se domácí hráči oklepali, vytvořili si mírný tlak, bohužel se jim již nepodařilo přehoupnout misky vah na svou stranu. Zápas tak pokračoval pokutovými kopy. V základních pěti kopech selhalo po jednom střelci, v sedmé sérii poslal bonusový bod pro domácí Nerad svým skvělým zákrokem.

„Dnes jsme soupeře dvě třetiny utkání k ničemu nepustili a zaslouženě vedli o dvě branky. V 60. min. jsme neproměnili vyloženou šanci a za chvíli bylo po našich dvou chybách vyrovnáno. Sedlčany měly ještě jednu vyloženou šanci, kterou neproměnily. Naštěstí jsme alespoň vyhráli na penalty. Dnes jsme jasně vyhraný zápas dokázali málem prohrát.“ mrzí trenéra Miřetic Petra Naňáka.

Miřetice – Sedlčany „B“ 3:2p (1:0). Penalty 6:5. Branky: 32. Moudrý, 59. Jenšík – 65. Matoušek, 66. Čejda. Karty: ŽK 1:3. Rozhodčí: Poklop – Blatný, Babák. Diváků: 70.
Miřetice: Nerad – Klenot, Čáp K., Čáp P., Přitasil J. – Jantač, Přitasil V., Kamarýt J. (66. Lalouček), Moudrý, Turek – Jenšík. Trenér: Petr Naňák.

David TUREK