Pět vítězství, tři porážky, z nichž jedna byla po penaltovém rozstřelu. To je prozatímní bilance Votic, která na jejich konto přinesla šestnáct bodů a usadila je těsně pod pomyslnými stupni vítězů. „Naším předsezonním cílem bylo pohybovat se na předních příčkách. Hodnocení dosavadního průběhu je tedy veskrze pozitivní. Výjimkou jsou pouze zápasy doma s Vestcem a v Nelahozevsi. Spokojeni jsme tak asi z osmdesáti procent,“ tvrdí Štork.

Aktivní pojetí hry, snaha o konstruktivní rozehrávku už od zadních řad, presink, případně nové rozestavení. To všechno jsou atributy, které nesou týmu ovoce. „Hrajeme sice pouze na jednoho čistokrevného útočníka, ale i tak se dá hrát ofenzivně. Moc lidí nám v tomto směru nevěřilo, ale jsem rád, že jsme ukázali, že to jde,“ pochvaluje si Marek Štork.

Výrazný podíl na dobrých výsledcích má jistě i Ondřej Vrzal. Třiatřicetiletý fotbalista protřelí první ligou, kterou si zahrál například v dresech Viktorie Plzeň, Jablonce, ale především Dukly Praha, je bez debat největší osobností mužstva. „Jeho individuální schopnosti mají pro náš tým velký přínos,“ přiznává Štork, ačkoliv slova uznání má pro celý tým.

„Základem hry, kterou se snažíme praktikovat je ovšem kolektivní pojetí, protože jde o velmi fyzicky náročný styl, který se bez toho neobejde. Proto je potřeba ocenit každého jednotlivce,“ podotýká.

Závěrem se kouč Votic za celý vyjádřil i k možnosti restartu podzimní části. „Rádi bychom na podzim znovu začali, ale bude to velmi složité,“ vnímá nelehkou momentální situaci v České republice Marek Štork.


Načítám tabulku …