V sestavě Nespek scházel minule zraněný Iheanacho (později střídal), nicméně se vrátil Petr Mikolanda, a hned úspěšně. Když deset minut před koncem po krásné kombinační akci otevřel skóre, vypadalo to pro jeho tým na třetí tříbodovou výhru v řadě.

Jenže hosté z Tuchlovic vedení někdejším prvoligovým koučem Martinem Hřídelem střílí branky i v posledních minutách. Minule tak vyrovnali proti Libušínu a teď se to v Nespekách povedlo vytáhlému Hadrikovi.

Na penalty mají hosté specialistu v bráně, obra Šimka, ale Nespečtí mu nedali moc nadějí a naopak hrdinou se stal Václav Drážek, který hostům pustil jediný pokus ze tří.

Nespeky (v modrém)  porazily doma Tuchlovice 2:1 po penaltovém rozstřelu.

Poslední překvapil obhájce

Poříčí nečekaně padlo v Poděbradech, kde ale hodně šturmují na poplach. Pustily sice kanonýra Peterku do Kolína, ale získaly za něj Křelinu s Novákem. Do brány se pak vrátil Václavík a hned se stal hrdinou duelu. Na dost měkkém hřišti náhradního stadionu byli domácí aktivnější, ale první šanci měl Rejhon (vedle). A tak skóroval na druhé straně Javorek, když hosté doplatili na prohraný hlavičkový souboj po odkopu.

V závěru půle se zápas lámal. Václavík bravurně lapil hlavičku Trpišovskému i dorážku Vernerovi. Trpišovský se navíc zranil a už tak prořídlá sestava Poříčí dostala další ránu. Šenkeřík totiž cestou na zápas píchl u Líbeznice a nedorazil. I tak mohli hosté srovnat, jenže po zákroku na P. Pohorského se penalta nepískala a zápas ovládla nervozita. V závěru měl tým kouče Šimáčka obrovský tlak, dopředu šel i gólman Soukup, ale domácí se vymanili a Nedorost do prázdné brány skóre pojistil.

„Poděbrady potřebovaly bodovat, a tak se jim to podařilo. V závěru poločasu jsme měli obrovskou šanci, ale nový brankář Václavík nás neskutečně vychytal. Měli jsme bodovat, ale situace v kádru je kritická,“ mrzelo kouče Poříčí Pavla Šimáčka.

„Do zápasu jsme šli s tím, že už to musíme protrhnout a k tomu nám měli dopomoc i nové tváře v týmu. Myslím si, že z naší strany první poločas nebyl špatný. Podařilo se nám dát gól a to vždycky přidá na pohodě. Ve druhé části jsme soupeře špatně dostupovali. Koledovali jsme si o gól. Podržel nás ale gólman David Václavík,“ byl spokojený s prvním bodovým ziskem ofenzivní hráč Poděbrad Tomáš Javorek.

Nespeky - Tuchlovice 2:1 pk (0:0)

Branky: 81. Mikolanda – 90. Hadrika. Rozhodčí: Stránský. Diváků: 120.

Nespeky: Drážek – Peterka (67. Iheanacho), Krejza, Braný, Burián - Kukač (74. Konopiský), Varkoček, Klauz, Pešta – Kočí, Mikolanda.

Poděbrady - Poříčí n/S 2:0 (1:0)

Branky: 34. Javorek, 90. Nedorost. Rozhodčí: Roth. Diváků: 160.

Poříčí: Soukup – Jírů, Peroutka, Vacek, Žák – Verner – Jíša, P. Pohorský, Rejhon. Kaňka (77. Tlamicha) – Trpišovský (46. Křivohlavý).