Nespeky zvládly v týdnu dohrávku s Kosoří, když nováčka vyprovodily jasně 4:0. Rychle vedly po gólu Pešty, a ještě do poločasu zvýšil z penalty na 2:0 Klauz. I ve druhé půli měl favorit řadu šancí, ale gólově se prosadil až v závěru s příchodem Romana Vojkůvky, který na jeden gól přihrál a jeden vstřelil sám. Konečný výsledek se zastavil na stavu 4:0.

V sobotu už to tak slavné nebylo. Nespekům se ve Hřebči nepovedlo vyvarovat vlastních chyb, samy neproměňovaly šance a dokonce ani penaltu, kterou zahodil Klauz v nastaveném čase. Tahle penalta ale tolik nemrzí, protože domácí vedli 2:0 a mířili za výhrou.

K té je nasměroval už po šesti minutách Obradovič, posila z Libušína, který ale po chvíli stadion opustil po střetu hlavou s protihráčem. Za stavu 1:0 měli hosté tři možnosti za vyrovnání, jenže finále jejich nadějných akcí se jim nepovedlo. Když poté neudrželi Nováka a ten jim bodlem dal druhý gól, byla už situace kritická.

Ve druhé části sice Nespeky ještě zatlačily na pilu, po snížení sahaly zejména při třech trestných kopech kousek za vápnem, ale ani z jednoho neudeřily. Byť v jednom případě žádaly odpískání ruky bránícího borce.

V 93. minutě jejich sobotní dopolední nemohoucnost završil zmíněnou zahozenou penaltou Klauz.

Nespeky: Drážek – Večera (28. Peterka), Krejza, Braný, Kukač, Varkoček, Klauz, Iheanacho, Pešta, Konopiský (46. Maršoun), Kučaba.

KOLAPS DO PŮLE

Béčko Vlašimi už možná trochu hřeší na to, že je schopné zápasy otáčet. Doma proti Lhotě se mu to nepovedlo a prohrálo 1:2. Hodně nečekaně.

Vlašim měla první šanci, ale míč skončil vedle a to se ukázalo hodně důležité. Hosté začali být nebezpeční, Zmeškal ještě první šanci nedal, ale pak poslal Primus ostrý centr před bránu a štírek Kodrija otevřel zblízka skóre.

Ve 23. minutě domácí chybovali při odkopu a za chybu draze zaplatili. K míči se dostal Dvořák, a že zdálky umí, ukázal krásnou ranou do šibenice.

Teprve pak Vlašim šlápla na pedál a po přestávce Lhotu už se střídajícím Sogboem přitlačila pořádně na její půlku. Jenže k dalšímu obratu tentokrát scházela přesnost v nadějných pozicích, jichž měla Vlašim několik. Nakonec uspěl Habal, ale už scházelo jen pět minut do konce a Lhota zuby nehty náskok ubránila.

Vlašim B: Šanda – Přitasil, Toupal (84. Zeman), Linhart (46. Sogbo), Štětina, Cettl, Vlasák, Vobecký, Lapáček, Zvára, Habal.