Fotbalisté Votic měli před zápasem s Nymburkem jasný cíl, od první minuty hrát aktivně. Týmu hrajícího trenéra Marka Štorka se tento záměr podařilo naplnit. Po pěti minutách hry se prosadil Tomáš Kramný. „Zaslouženě jsme se dostali do vedení. Prvním poločasem jsem byl spokojený. Soupeře jsme do žádné výraznější šance nepustili, i když má velmi kvalitní mužstvo,“ poznamenal po utkání Štork.

Po změně stran pokračoval domácí tým v dobré a aktivní hře. „Během deseti minut jsme se dostali do čtyř vyložených šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit, ani ty nejvýraznější,“ smutnil Štork.

Právě zahozené příležitosti stály Votice body z tohoto zápasu. Následně Nymburk zlepšil hru a postupně začal být na hřišti lepším týmem. V 55. Minutě se prosadil Jan Vacík, který srovnal na 1:1. „Po tomto momentu jsme nedokázali navázat na aktivní hru,“ poznamenal Štork.

Rozhodující moment utkání přišel v 86. Minutě, kdy skóroval Roman Novotný a poslal Nymburk do vedení. Votice se pokoušely vydolovat z utkání alespoň bod. „Dokázali jsme si vypracovat jen několik závarů před brankou, ale gól jsme už nedali,“ řekl Štork a pokračoval. „Je škoda, že jsme nedokázali proměnit alespoň jednu šanci, poté si myslím, ze bychom zápas dovedli do vítězného konce,“ zakončil Štork

Dva pozdní góly rozhodly o dělbě bodů v zápase Poříčí nad Sázavou a Úval. V páteční předehrávce se jako první prosadil hostující celek, v 77. minutě pálil přesně Jozef Flóro. Za domácí Posázavan dokázal rychle vyrovnat Petr Havlíček.  

Utkání desátého kola rezervní tým Vlašimi neodehrál, na utkání do Poděbrad se totiž nedostavil.


Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...