Pro Pavla Orla bude nedělní duel v krátké době druhý, který absolvuje ve středních Čechách. Ve středu řídil finále okresního poháru Rakovnicka, v němž se střetly celky Sparty Lužná a Tatranu Rakovník, a na který dorazilo víc než šest stovek fanoušků. Orel podal výborný výkon a navázal na povedenou jarní část, v níž se probojoval zpátky listinu ligových rozhodčích.

Z té vypadl po loňské aféře, kdy jeho a kolegu Adama Horáka delegát zápasu Konferenční ligy v lotyšské Rize obvinil, že před zápasem pili alkohol. „Porušili interní nařízení a etický kodex rozhodčích pro profesionální soutěže,“ řekla komise rozhodčích vedená Liborem Kovaříkem loni v létě a na minutu oba arbitry vyškrtla ze svého seznamu vyvolených. Pavel Orel uznal, že pivo na hotelu vypil, ale jedno a den před zápasem…

Tak jako tak spadl do nižších soutěží (ČFL a divize), v nich si však vedl tak dobře, že ho letos v dubnu komise do ligy vrátila.

Orel pochází z Hradeckého kraje, ale bydlí v Praze a jeho zkušenosti se středočeským fotbalem nejsou premiérové. Několik utkání už v minulosti dozoroval jako delegát a předával zkušenosti mladším kolegům. Ty bude mít na čarách i v nedělním duelu v Bakově – asistovat mu budou nadějní Jan Mižič a Pavel Lahoda. Delegátem zápasu je Adam Kindl, startuje se v 11 hodin.