Po utkání dvou rozdílných poločasů byly šťastnější domácí Říčany, které uhájily domácí prostředí nejtěsnějším možným výsledkem 1:0. Vrásky na čele nemají po zápase jen Miřetičtí, ale i správce hřiště. Celé utkání se totiž v podstatě odehrálo pouze na jedné polovině.

Do utkání vlétly domácí Říčany jako uragán a ukázaly Miřeticím, kdo je tady doma. Určovaly dění na hřišti a svému soupeři téměř nepůjčily míč. Nejdříve ohrozil Neradovu svatyni Netolický po přetaženém centru, ale nadstandardní brankář ukázal, že rozhodně nedá nic zadarmo. Domácí překonávali hostující obranu pohlednými kombinacemi i dlouhými pasy. Ve finální fázi nebo zakončení však byli nepřesní.

Ruce nad hlavu již zvedal exekutor přímého kopu, ale Nerad šibeniční ránu skvěle vytáhl. Z gólu se ale pak již radoval Marušák, který zalepil dlouhý míč za obranu a zakončoval podél brankáře. Miřetice zahrozily ojedinělými šancemi Kamarýta a Moudrého, avšak neúspěšnými.

Do druhého poločasu jako by si týmy vyměnily role. Říčany, zřejmě uspokojeny výraznou herní převahou, ubraly na intenzitě. Naopak Miřetice rozehrály vysoký presink, kterým chtěly svému soupeři co nejvíce znepříjemnit rozehrávku. To se jim povedlo na výbornou a soupeře začaly přehrávat ve všech směrech.

Jednak ho nepustily za polovinu hřiště, jednak si začaly vytvářet gólové příležitosti. Blízko ke gólu byl Karel Čáp, ke kterému se dostal míč po rohovém kopu, ale z hranice penalty přestřelil. Po chvíli dorážel do brány Jantač Přitasilovu dalekou střelu, gól ovšem nebyl uznán po ofsajd.

Miřetice zvyšovaly svůj tlak a hnaly se za vyrovnáním. Především bratři Čápové ukazovali divákům, že ještě nepatří do starého železa. Vrcholem bylo, když v 90. minutě táhly slibnou útočnou akci, navzdory pozici stoperské dvojice. Bohužel Miřeticím obíhal čas závratnou rychlostí a vyrovnání se nedočkaly.

„Zápas dvou poločasů. V prvním měli domácí velkou územní převahu, z které vytěžili jednobrankový náskok. Ve druhém poločase se dění na hřišti otočilo. Vytvořili jsme si nespočet gólových příležitostí, ale vstřelit branku je pro nás neřešitelný problém. Určitě jsme celkově nebyli horším týmem, ale fotbal se hraje na góly,“ zhodnotil utkání trenér Miřetic Petr Naňák.

Říčany – Miřetice 1:0

Branka: 32. Marušák.

Miřetice: Nerad – Přitasil J., Čáp K., Čáp P., Semrád – Turek (58. Jenšík), Přitasil V., Moudrý, Kabát, Jantač – Kamarýt. Trenér: Petr Naňák.

David Turek