Za chladného počasí začali utkání lépe hosté. Určovali tempo hry, kontrolovali míč, vyhrávali osobní souboje. I přes optickou obranu si však nedokázali vytvořit vážnější šance. Za zmínku stojí křížná střela Skály, která sotva minula branku, a projektil z dálky vyslaný Zderadičkou, který mířil nad. O pozdvižení se postaral hostující brankář Nerad, když neudržel lehký míč, který mu prošel mezi nohama. Vše musel hasit předseda oddílu Přitasil.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Miřetice, vědomy si toho, že potřebují body jako sůl, přidaly na obrátkách. Nejprve se Jenšík krásně uvolnil kolem stopera, s nabídnutou pozicí však nenaložil ideálně. Následně mířil Turek z dálky vedle šibenice. Vojtěch Přitasil chtěl ze standardky využít „sluníčka“ a z „pětatřiceti“ trefil překvapeného gólmana. Bohužel pro hosty na druhé straně udeřili domácí, když rychlý brejk přetavili v gól. Miřetice to ale nezlomilo a pokračovaly ve své aktivitě.

Vyrovnání přišlo v 79. minutě, kdy Turkovu nepříliš tvrdou a přesnou střelu z vápna tečoval domácí obránce do protipohybu gólmana. V následném penaltové rozstřelu se za hosty mýlil Kamil Moudrý, brankář Nerad však zlikvidoval dva pokusy, tak si Miřetice odvážejí dva body.

„Kunice měly mírnou územní převahu, ale na šance bylo utkání vyrovnané. Remízu proto považuji za zaslouženou a bod navíc jde za Neradem, kterému se letos v chytání penalt daří. Neustále máme problém se sestavou, ale na příští domácí zápas snad už budeme kompletní, tedy mimo Jandáka, který je sice v trestu, ale v týdnu si zlomil nohu a podzim pro něj skončil,“ řekl k utkání trenér Miřetic Petr Naňák.

Kunice – Miřetice 1:2p (0:0, penalty 3:4, 75. Skála T. – 79. Turek). Miřetice: Nerad – Přitasil J., Čáp K., Korejtko, Zajíc – Turek (89. Kučera), Přitasil V. (85. Kamarýt L.), Moudrý K., Kabát, Jantač – Jenšík. Trenér: Petr Naňák.

David Turek