Úvod utkání patřil domácím fotbalistům. Blízko gólu byl domácí Lalouček, který po dlouhém autu nedokázal prostřelit kondrackou hradbu na brankové čáře. Do zakončení se následně dostal Jenšík, Moudrý, Přitasil, jejich pokusy ale neměly požadované parametry. Domácího Nerada pak protáhl tvrdou ranou z dálky Hlaváček. Po půlhodině hry udeřil kondracký Linhart, kdy pohledným gólem strhl vedení na svou stranu. Miřetice se dočkaly vyrovnání těsně před poločasem. Jenšík vystihl Kubátovu laxní malou domů a následně si pohrál s Kňazíkem.

Druhý poločas přinesl tuhý boj mezi vápny s několika šancemi na obou stranách. Vítězný gól zaznamenal v 82. minutě Vojtěch Přitasil, který dělovkou z vápna do tyče nedal Kňazíkovi nejmenší šanci. Hosté pak soustředili všechnu sílu do útoku a vytvořili si velký tlak. V úplném závěru utkání se do vápna vysunul dokonce brankář Kňazík. Se všemi pokusy hostů o zvrat utkání si ale poradil fantastický Nerad, čímž udržel všechny body v Miřeticích.

„Velice těžko jsme dávali dohromady sestavu. Zajímavostí je, že nastoupilo 7 hráčů, kteří hráli v prvním podzimním kole za béčko. Utkání bylo bojovné a vyhecované. První poločas skončil asi zaslouženou remízou. Ve druhém poločase byly šance na obou stranách. Rozhodujícími momenty bylo, když Fanda chytil jasný gól po rohu hostí, a naopak Vojta Přitasil se "angličanem" nemýlil. Velkou kaňkou derby byl zkrat kondrackého brankáře po zápase při odchodu do kabin. Něco takového jsem nikdy nezažil,“ byl rozladěný trenér domácích Petr Naňák z pozápasového incidentu.

„V posledním zápase podzimní části jsme chtěli v Miřeticích bodovat a posunout se v tabulce do horních pater. Bohužel opět jsme se nevyvarovali individuálních chyb, které jsou v takto vypjatých zápasech rozhodujícími faktory. Vyrovnávací branku jsme domácím darovali na zlatém podnose, a to bylo troufnu si říct klíčové pro další průběh zápasu. Ve druhé půli se i přes naši převahu trefil pouze domácí hráč a rozhodl tak o naší těsné porážce. Klukům nelze upřít snahu, ale opět jsme se nechali v Miřeticích doslova rozkopat, což se s tímto soupeřem stává pravidelným obrazem hry,“ viděl utkání trenér hostů Josef Linhart.

Miřetice – Kondrac 2:1 (1:1).
Branky: 42. Jenšík, 82. Přitasil V. – 29. Linhart Karty: ŽK 2:1. Rozhodčí: Procházka – Němeček, Hurych. Diváků: 100.
Miřetice: Nerad – Klenot, Korejtko, Čáp K., Přitasil J. – Jantač, Přitasil V., Moudrý, Turek (85. Kamarýt L.) – Jenšík, Lalouček (90. Kamarýt J.). Trenér: Petr Naňák.
Kondrac: Kňazík – Zvára, Lizák, Němec, Procházka – Linhart F. (64. Hergesell), Kubát, Sedláček F. (87. Tichý), Hlaváček (84. Bělohlávek) – Kašpar, Sedláček P. Trenér: Josef Linhart.

David Turek