Po kvalitním výkonu a díky slepeným gólům ve druhém poločase si Miřetice odvážejí cenné tři body za výhru 4:0.

Utkání začalo mírnou oťukávanou na obou stranách s minimem šancí. K ohrožení branky se Miřetičtí dostávali jen sporadicky střelami z dálky nebo „ulítlými“ centry. První gólovou akci předvedli hosté po půlhodině hry. Po autovém vhazování na polovině hřiště Kabát otočil hru na druhou stranu, Vojtěch Přitasil předložil míč Kamarýtovi na hranici šestnáctky a ten krásnou střelou k tyči rozvlnil síť. Hosté mohli do poločasu ještě skóre navýšit. Kamarýt ale po tristní chybě domácího brankáře nedokázal míč usměrnit mezi tyče, tvrdou ránu Turka zase obětavě zablokoval kapitán Gabriel slabinami. Do druhého poločasu si tak hosté odnášeli těsné vedení 0:1.

Do druhého poločasu vstoupili hosté velice aktivně a předvedli třígólový uragán. Mohl jim pomoci i fakt, že hráli „po skopci“. Nejdříve si na vápně zpracoval míč Moudrý a svou slabší nohou poslal míč přesně k tyči – 0:2. Pár minut na to si Jenšík zkušeně obhodil Gabriela a poslal centr na zadní tyč. Tam si ho našel Vojtěch Přitasil a „beranidlem“ zvyšoval na 0:3. Gólové hody završil opět Moudrý, když se po samostatném úniku na bránu nemýlil. To již o osudu utkání rozhodlo a zápas se jen v klidu dohrával. Domácí hráči se nedokázali vůbec dostat k ohrožení Neradovy branky.

„Podali jsem asi nejlepší výkon na jaře. Soupeře jsem k ničemu nepustili. V prvním poločase jsme se dostali do vedení a ve druhém jsme zlepšenou produktivitou utkání rozhodli a dohrávali v klidu,“ měl po utkání radost miřetický lodivod Petr Naňák.

Zvole – Miřetice 0:4 (0:1)

Branky: 29. Kamarýt, 53. Moudrý, 62. V. Přitasil, 64. Moudrý. Rozhodčí: Jeřábek. ŽK: 1:3. Diváci: 60.

Miřetice: Nerad – Jantač, K. Čáp, P. Čáp, J. Přitasil – Turek (70. Lalouček), Moudrý, Kabát, V. Přitasil – Jenšík, Kamarýt (78. Klenot).

DAVID TUREK