Utkání zahalilo nešťastné vyloučení hostujícího Grunda, jenž v úvodu zápasu chytil míč do rukou v domnění, že je přerušena hra kvůli zranění domácího hráče. Za to viděl žlutou kartu, druhou obdržel za kritiku rozhodčího ve druhé půli a nedobrovolně putoval pod sprchu.

Od prvních minut vzali otěže zápasu do svých rukou domácí fotbalisté. Aktivní hrou a pohlednými kombinacemi svého soupeře znatelně přehrávali. V prvním dějství byli blízko ke gólu Kamarýt, Moudrý a Vojtěch Přitasil, jejichž pokusy těsně míjely bránu.

Vůbec nejblíže ke gólu byl domácí Kabát, který po sklepnutém dlouhém autu nedokázal umístit míč mezi tyče. Posléze se mohlo vyplnit prastaré heslo „nedáš, dostaneš“, domácí Nerad si však dokázal s nepříjemně tečovanou střelou Grunda poradit. I přes téměř jednoznačnou hru domácích se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Fotbal střídal kopanou

Ve druhém poločase se hra vyrovnala, kvalitativně střídal fotbal kopanou. Zápletka utkání přišla 67. minutě, kdy hostující obránce zastřelil zajíce jako na honu. Naštěstí jen metaforicky a Zajíce s velkým Z. K pokutovému kopu se postavil Josef Přitasil (předseda klubu a nyní také zastupitel obce) a nedal gólmanovi sebemenší šanci.

S událostí nebyl spokojen hostující Grund a po druhé žluté kartě se šel předčasně vysprchovat. Domácí chtěli vedení navýšit, ale Jenšík nejdřív neumístil prudký centr hlavou do brány, o chvíli déle nechal vyniknout brankáře.

Rozzuzlení přišlo na opačné straně hřiště, kdy se po hostujícím Grundovi přihlásil do soutěže o „nešťastníka utkání“ domácí kapitán Jiří Kamarýt. Nejprve ve snaze odkopnout míč co nejdále poslal třicetimetrovou „svíci“, při pokusu o nápravu svého zaváhání se mu míč odrazil do ruky a rozhodčí odpískal penaltu, kterou Gabriel zkušeně proměnil.

Smůlu nedokázal Kamarýt prolomit ani v penaltovém rozstřelu, kdy netrefil „zařízení“.

Miřetice – Zvole 1:2 pk

Branky: 67. Přitasil J. (p) – 76. Gabrial (p).

Miřetice: Nerad – Semrád, Kabát, Čáp P., Zajíc – Přitasil V., Kamarýt J., Moudrý, Klenot, Přitasil J. – Jenšík. Trenér: Petr Naňák.

David Turek