Oba týmy vstoupily do utkání s vyčkávací taktikou. Na první velkou brankovou příležitost si diváci museli počkat až do 30. minuty. Domácí brankář Nerad přesným výkopem vyslal Vojtěcha Přitasila. Ten si bohužel vylámal zuby na brankáři Detkovi. Ve 32. minutě potrestali hosté zbytečnou ztrátu domácích a skórovali Dudou. Domácí byli do poločasu blízko vyrovnání. Ale nejprve po dlouhém autu Jantač netrefil bránu, následně ho po přetaženém centru Semráda vychytal brankář.

V úvodu druhého poločasu zahrozili hosté z rohového kopu, ale osamocený hráč nedokázal usměrnit míč mezi tyče. Minutu na to se dostal do samostatného úniku hostující Kuchta, brankář Nerad si s ním však učebnicově poradil. V 53. minutě odmítl skórovat na dvakrát domácí útočník Jenšík. Nejprve po uvolnění ve vápně nastřelil brankáře, následně po rohovém kopu netrefil branku. Radost na tváři domácích fanoušků vykouzlil výborně hrající Kabát, který vyrovnal skóre přesnou hlavou po rohovém kopu. Radost však netrvala dlouho. Hostující Hančl vystihl nedbalou malou domů a misky vah přehoupl na stranu hostů. Hosté navíc navýšili skóre po standardní situaci z poloviny hřiště na konečných 1:3.

„Další špatně odehrané domácí utkání. Jen těžko se dostáváme do šancí a ty pak nedokážeme proměnit. Do poločasu jsme nedokázali vyrovnat, když jsme neproměnili tři tutovky. Na začátku druhého poločasu nás v brance podržel výborný Nerad. Když se nám pak podařilo vyrovnat, podřízli jsme si pod sebou sami větev téměř vlastním gólem. To byl zlomový moment zápasu,“ nešetřil kritikou trenér domácích Petr Naňák. „Dnes to byl zápas brankářů. Na obou stranách předvedli výborné zákroky,“ smekl naopak před oběma strážci branky.

Miřetice – Jesenice 1:3

Branky: 70. Kabát – 32. Duda, 75. Hančl, 83. Beneš. Miřetice: Nerad – Semrád, Kabát, Čáp P., Přitasil J. – Přitasil V., Kamarýt J, Moudrý, Fialka (28. Čáp K.), Jantač – Jenšík. Trenér: Petr Naňák.

David Turek