„Bohužel jsme si za celý zápas dokázali vytvořit pouze jedinou příležitost a náš výkon na body nestačil,“ posteskl si záložník Velimi Martin Novotný.

Relativně dobrý vstup Velimi do zápasu vyvrcholil osmou minutou, kdy po závaru zahrál ve vápně rukou hostující obránce a rozhodčí nařídil pokutový kop. Jenže Hruškův pokus doprostřed branky brankář Drážek nohou perfektně vyrazil.

„To bylo z naší strany prakticky vše. Nespeky byly lepší na balonu, ovládaly střed hřiště a dobývaly naše vápno. Nicméně ani soupeř si žádnou výraznější příležitost kromě dalekonosných střel, které končily vysoko nad, nevytvořil,“ podotkl Novotný.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu. Hrálo se hodně bojovné utkání, ve kterém za delší konec nakonec tahali hosté. Ti měli i více nebezpečných náznaků a situací, které však zlikvidoval gólman Dejmek. „My se prakticky zmohli pouze na pár standardních situací,“ řekl Novotný.

Už to vypadalo, že zápas dospěje do penaltového rozstřelu, ale po šťastném odrazu se míč dostal k nejlepšímu hráči zápasu Laštovkovi a někdejší opora Jablonce a nyní kouč Benešova trefil levou šibenici Dejmkovy branky.

Po obdržené brance domácí vrhli všechno do útoku, zjednodušili hru a nakopávali balony k vápnu hostů. Po jednom odvráceném míči hosté postupovali ve čtyřech na dva obránce Velimi, Seifert na půlce skluzem přerušil rozvíjející se akci a za zákrok viděl rovnou červenou kartu.

Nespeky měly v závěru další tři brejky, které nevyřešily, až ten úplně poslední skončil v síti. V 94. minutě pečetil výhru hostů Pešta.

„Vítězství Nespek je asi zasloužené. Byly lepší na míči, lépe kombinovaly a ve finále byly i nebezpečnější, přestože si žádnou tutovku nevytvořily. Pro nás je to opět velká rána, šanci odpoutat se z posledního místa jsme nevyužili a budeme se muset pokusit přivést body z Vykáně,“ dodal Novotný.

Trenér Nespek Jaroslav Tesař byl s výkonem svých svěřenců spokojený: „Byl to hodně těžký a náročný zápas, hlavně po psychické stránce, domácí hráli o život, ale kluci se s tím popasovali výborně," chvéálil kouč na klubových stránkách.

Speciální pochvalu si vysloužil brankář Drážek. "Venca chytil penaltu, protože nás udržel ve hře. Kdybychom prohrávali, tak by to bylo mnohem těžší. Druhou půli už jsme nehráli tak dobrý fotbal, ale o to je to vítězství cennější. Samozřejmě, že obrovskou posilou byl Pepa Laštovka. Nejen, že dal gól, ale neprohrál jediný souboj, navíc měl solidní rozehrávku. Myslím, že to bylo kvalitní utkání, a že jsme zaslouženě vyhráli. Kluci si zaslouží absolutorium za to jak k zápasu přistoupili a jak to zvládli především mentálně. Děkuji celému mančaftu za předvedený výkon.“

Velim – Nespeky 0:2 (0:0). Branky: 86. Laštovka, 94. Pešta. Rozhodčí: Suchý. ČK: 88. Seifert (V).

Nespeky: Drážek – Večera (46.Pešta), Laštovka, Krejza, Braný, Burian, Kukač, Klauz, Iheanacho, Peterka, Mikolanda (77. Konopiský).