Vlašim to měla na půdě Klíčany těžké, domácí dali dohromady jeden z nejlepších týmů v soutěži a v srpnu ukazují skvělou formu. Zatím neztratili ani bod, přitom porazili opravdu silné týmy jako Poříčí a Komárov. Vlašimi nedali moc nadějí. Vedli už do poločasu 2:0, pak rychle přidali další branku. Hosté se snažili, ale na obrat jako v prvním kole ve Hřebči to tentokrát nebylo, nakonec podlehli 5:1. Čestnou branku dal Vobecký už za stavu 5:0.

5:1, takový byl i výsledek zápasu v Nespekách, které po dvou smolných nezdarech ukázaly, jak se hraje o důležité body. Na jeho hřišti přitom dorazila dosud stoprocentní Velim, která také v létě hodně posilovala.

V Nespekách ale neměla moc šancí. Domácí šli jasně za svým cílem, po gólech Klauze, Varkočeka a Kučaby těsně po pauze vedli už 3:0. Pak sice hosté zápas snižujícím gólem zdramatizovali, ale hru otevřeli příliš a Kukač s Maršounem je dorazili.

Hosté sami uznali, že jejich prohra byla zasloužená. Dělali chyby a den neměl ani brankář Drápela.

Těžko se odjíždělo fotbalistům Poříčí z Dobrovice, kde je domácí Cukrovarníci na náhradním hřišti (hlavní předělávají) porazili 2:1 brankou Miškovského tři minuty před koncem.

„Zápas nebudeme tentokrát nijak komentovat,“ ucedil stroze trenér Poříčí Pavel Šimáček. Jeho tým přitom vedl zásahem Trpišovského, po obrátce ale kanonýr D. Miškovský vyrovnal a stejný hráč v závěru rozhodl. Kokem jeho trefy bylo rušno, zdálo se totiž, že rozhodčí Prosr přehlédl těsně před gólovým zakončením faul.

Dobrovice – Poříčí n/S 2:1 (0:1)

Branky: 64. a 87. D. Miškovský – 9. Trpišovský . Rozhodčí: Prosr. Diváci: 80. Poříčí: Soukup – J. Pohorský, Jírů (62. Bohata), Vacek, Hašek – Verner – Jíša, Rejhon (88. Baštýř), P. Pohorský (69. V. Balata), L. Balata – Trpišovský (76. Páv).

Nespeky – Velim 5:1 (2:0)

Branky: 34. Klauz, 43. Varkoček, 49. Kučaba, 73. Kukač, 83. Maršoun – 52. Petrů. Rozhodčí: M. Vlk. Diváci: 150. Nespeky: Drážek – Večeřa, Jasz (86. Konopiský), Krejza (72. Peterka), Braný – Burian, Kukač, Varkoček Klauz – Pešta, Kučaba (82. Maršoun).

Klíčany – Vlašim B 5:1 (2:0)

Branky: 4. Slánský, 37. Hájek, 47. Kraus, 59. Jeslínek, 63. Kalaš – 75. Vobecký. Rozhodčí: Ježek. Diváci: 80. Vlašim B: Štecher – Přitasil (68. Rut), Toupal (73. Brýl), Linhart (70. Zeman), Štětina (63. Filip), Cettl, Vlasák (70. Lalouček), Vobecký, Lapáček, Zvára, Habal.