Domácím pomohl brzký gól i to, že Nespeky v první půli nedaly pár šancí. Když pak v úvodu druhého poločasu inkasovaly podruhé a pak už tahaly za kratší konec. Klíčany nakonec zvýšily až na 4:0.

„Kladli jsme důraz na to, abychom se vyvarovali zbytečných standardních situací, neboť víme, že v těch je soupeř silný. Přesvědčili jsme se o tom loni na podzim. Třetí minuta utkání, zbytečná standardka, gól a prohráváme 1:0,“ postěžoval si trenér Nespek Jaroslav Tesař na klubových stránkách Sokola.

Jeho tým pak chvíli lapal po dechu, ale brzy se chytil a do půle měl dvě velké šance na vyrovnání. „Zejména tu první jsme měli proměnit. Byl to kvalitní, dobře udělaný útok, ale bohužel jsme trefili pouze tyč. Přesto byl zápas pořád otevřený, mínil Tesař.

Nespečtí však v úvodu druhého dějství vyrobili další zbytečný faul a po další standardce inkasovali podruhé. Pak už domácí kralovali. „Sice jsme se snažili ještě změnou rozestavení nějak vrátit do zápasu, ale to se nepovedlo. V závěru jsme si dali ještě dva góly pomalu sami. Kromě těch 25 minut z konce prvního poločasu jsme v Klíčanech nepředvedli vůbec nic, a když nedokážeme proměnit naše šance, tak nemůžeme chtít venku bodovat,“ dodal zklamaný Jaroslav Tesař.

Ten má čas do středy 10. dubna připravit mužstvo na souboj jara, derby s Poříčím. To přivítají od 17.30 hodin.

Klíčany – Nespeky 4:0 (1:0)

Branky: 4. a 50. Pozníček, 74. Buldra, 85. Krimlák. Rozhodčí: Cílek. ŽK: 3:2. Diváci: 70.

Nespeky: Drážek – Večeřa, Krejza, Braný, Burian, Kukač, Klauz, Peterka, Pešta, Kučaba, Maršoun (63. Konopiský).

Ilustrační foto
Před středečním derby s Nespeky se Poříčí naladilo třemi fíky do sítě Sparty
Ilustrační foto fotbal
Čerčany se dočkaly druhé výhry, Chotýšany konečně zabraly