Hosté začali dobře a hned první super šanci chytil brankář Aleš Tlamicha po hlavičce Němce. Domácí tým se zahříval pozvolna, ale účelně, jak se později ukázalo. Matoušek se objevil ve vyložené šanci, avšak neproměnil. Gólovou radost si vychutnal až o chvíli později. Třiadvacetiletý hráč Poříčí byl při chuti a skóroval i podruhé po souhře Vaculíka s Azilionem. On sám dlouho čekal na branku a půst ukončil po půl hodině hry, když se do poločasu prosadil rovněž dvakrát.

Kutná Hora byla hodně zralá a říkala si o debakl, avšak i start druhého poločasu měla lepší a znovu prověřila Tlamichu. Poříčí nad Sázavou představilo domácím fanouškům čerstvou akvizici Nigerijce Ekebuike Jamesa Chukwuebuku. Tento 18letý borec se od prvních minut ukazoval svou rychlostí na hřišti a hráči hostí s ním měli velké starosti. Hned se navíc blýskl premiérovou přihrávkou na Skibu. Půl tucet branek v síti hostů završil Síkora. Poslední celek krajského přeboru ale nechal kanára u řeky, neboť v závěru se o čestný gól postaral Moc.

„Zápas byl kolektivním výkonem, byť jsme ještě museli řešit některé otazníky v sestavě kvůli zranění kapitána Vincenta Peroutky a Jakuba Baštýře. Věřím, že jsme na správné cestě a v dalších utkáních budeme už vítězit. Soupeř hrál velice dobře a nutno uznat, že Aleš Tlamicha nás v klíčových okamžicích utkání podržel. Příchod nového hráče Nigerijce Ekebuike James Chukwuebukase těžko hodnotí a ukáže až čas kam může jeho kvalita posunout jeho nebo i náš tým,“ zhodnotil trenér Marek Štork.

Poříčí nad Sázavou – Kutná Hora 6:1 (4:0)

Branky: 19. a 24. Matoušek, 33. a 40. Azilion, 71. Síkora, 76. Skiba – Moc. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Horák, Zíka, Mižič. Diváci:125.

Sestava: Tlamicha – Hašek, Vacek, Tlustý, Dumský (75. Fritz) – Jírů, Filip – Slunečko (53. Skiba), Vaculík (58. Chukwuebuka), Matoušek (66. Galuška), Azilion (70. Síkora).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...