Herně už to taková sláva v pátek nebyla. Stejně jako proti Strašecí mělo Poříčí i trochu kliku, protože nehrálo, jak umí. Spasil ho až gól navrátilce do sestavy Vacka v závěru.

Úvod ale patřil hostům, kteří po celé utkání hrozili kvalitními standardkami a hned ve 4. minutě je Křelina z jedné poslal hlavou do vedení. Poděbrady hrozily i dál, Poříčí se jen těžko zvedalo. „Nastoupili jsme jako mistři světa, tohle prostě v přeboru nemůžeme dělat,“ zlobil se Pavel Šimáček.

Přesto jeho tým po čtvrthodině vyrovnal, když po spolupráci bratrů Balatů vypálil Luboš mezi nohama obránce a brankář měl zakrytý výhled – 1:1.

Ani tak ještě domácí zdaleka neměli vyhráno. Blíž k vedení byly zase Poděbrady, hlavně při ráně Bobka do břevna. V poslední minutě pak stoper Peroutka obětavě zabránil gólové ráně Křeliny.

Ve druhé části už přece jen hosté nepůsobili tak aktivně a hra se postupně dostávala na kopačky Posávanu. Šanci měl Hašek po akci Trpišovského, ale brankář Václavík předvedl svoje kvality. V 78. minutě však neměl šanci ani on. To si na další akci Trpišovského naběhl stoper Vacek a rozhodl. Závěr už Poříčí uhrálo zkušeně, Poděbrady do šance nepouštělo.

„Tentokrát kluci nic nevymýšleli a konec pohlídali. Musím pochválit Vacka, který byl po nemoci a říkal mi, že do žádných výletů se pouštět nebude. Nakonec se pustil a byl z toho rozhodující gól podobně jako při jeho posledním startu proti Kutné Hoře. Celkově jsme vyhráli asi i díky fyzičce. Soupeř má možná natrénováno víc než my, ale naši kvalitní hráči soupeře svou hrou vyšťaví dřív než on je,“ zamyslel se Pavel Šimáček.

Jeho tým nyní čekají dvě ostřejší prověrky – celky z čela tabulky Slaný a Lhota.

Poříčí n/S – Poděbrady 2:1 (1:1). Branky: 15. L. Balata, 72. Vacek - 4. Křelina. Rozhodčí: Holakovská.

Poříčí: Soukup – J. Pohorský, Peroutka, Vacek, Hašek – V. Balata – Jíša (85. Bohata), Rejhon, P. Pohorský, L. Balata – Trpišovský (76. Verner).