Nespecký klub řešit v týdnu vážné problémy se sestavou. Pár hráčů chybí, tentokrát nemohl na utkání ani kouč Jaroslav Tesař. Jeho post zastali Petr Králíček a zraněný Martin Burian.

Do pole pak vedení přemluvilo k pomoci trenéra Benešova a bývalého ligového borce Josefa Laštovku, což se ukázalo jako dokonalý kauf. Laštovka otevřel skóre zápas už ve 3. minutě a byl hned velkou oporou zadních řad týmu. „Velmi nám pomohl. Nejenže dal hned v úvodu gól, ale především odvedl velký kus práce na hřišti a držel celou naší obranu, za což bych mu chtěl poděkovat,“ říkal po zápase na klubových stránkách Sokola Martin Burian.

Jeho tým hrál i po vedoucím gólu aktivně a výborného soupeře překonal ještě Peterka po krásném pasu Kukače. Když byl v poslední minutě poločasu faulován domácí Klauz a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu, zdálo se hotovo.

Nebylo!

Stanislav Peterka totiž penaltu zahodil, a když ve druhé části propásl sólový únik Fimba, hosté vycítili šanci. Už v první půli měli možnosti, ale prosadili se až v 55. minutě Krimlákem po rohu a od té chvíle zápase těžce dominovali.

Přetížená obrana Nespek nedokázala jejich šance zastavovat, naštěstí skvěle chytal Drážek a leccos nemohoucní hosté poslali mimo zařízení. Když neproměnili ani šestou tutovku, bylo jasné, že Nespeky konečně urvou první tříbodovou výhru v soutěži.

„Musíme být za tři body rádi, i když náš výkon nebyl takový, jaký bychom si představovali. Za stavu 2:0 tam bylo několik okamžiků, kdy jsme zápas mohli rozhodnout a možná by pak druhá půle byla o něčem jiném, ale to se nestalo a my se strachovali o výsledek až do konce. Myslím, že kdyby dnes měl soupeř větší kvalitu v zakončení, anebo větší štěstí, tak mohl dát více branek,“ uznal Martin Burian a pozastavil se i nad nevyzpytatelností fotbalu, kterou sobotní duel ukázal ve vší parádě. „Třeba s Poříčím jsme odehráli velmi dobré utkání a brali jsme jen bod, naopak s Klíčany jsme nehráli úplně dobře a máme tři. Je potřeba si k našemu výkonu něco říct a dobře se připravit na další zápasy,“ doplnil.

Další duel čeká Nespeky už v sobotu dopoledne, kdy jedou na hřiště kvalitního Spartaku Příbram.