Ostře sledovaná I. B třída hned na úvod jara nabídla souboj sousedů v tabulce na hraně sestupu, navíc derby. Ač do zápasu vstoupila lépe rezerva Vlašimi, tak se nakonec z vítězství a zisku tří bodl radovaly Miřetice. „Nepodali jsme dobrý výkon. Hosté hráli dobře a zaslouženě vyhráli,“ uznal trenér domácího celku Dušan Krása.

„Bojovný zápas. Vytvořili jsme si daleko víc šancí. Chtěli jsme začít zápas s tím, že ho odehrajeme vzadu s nulou, což se nám nepodařilo, protože jsme hned inkasovali z rohu a ještě nohou, což nechápu, jak se může stát. Naštěstí nás nezlomil, pak jsme srovnali taky z rohu a ve druhé půli jsme strhli vedení na naší stranu. Za stavu 2:1 jsme si vytvořili další stoprocentní šance, které jsme mohli proměnit,“ uvedl jeho protějšek David Turek.

I další dva celky z Benešovska uspěly na hřištích soupeřů. Teplýšovice si vyšláply na vedoucí celek a na jeho hřišti ovládly nakonec divokou přestřelku v poměru 4:3. „Máme k Jesenici respekt. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Nicméně jsme na ně vlétli a do poločasu vedli 2:0. Ve druhém převzali iniciativu domácí,“ přibližoval trenér Roman Sedlařík. Jeho svěřenci nakonec těsné vedení uhájili.

Spokojený mohl být i kouč Miroslav Kaprálek, který s Olbramovicemi vyraboval na poslední chvíli Kunice a trefou z poslední minuty si nováček soutěže odvezl domů tři body. „Kvalitou zápas nenadchl z obou stran. Domácí měli šancí o něco víc, ale my jsme byli efektivnější, dávali góly a urvali vítězství. Takže dobrý vstup do jara, který nás povzbudí a přinese další dobré výsledky,“ komentoval vítězství 2:1 Kaprálek.

Naopak Křivsoudov odstartoval jaro porážkou. Vzhledem k síle kádru se dá očekávat, že poslední tým začne budovat tým na příští sezonu do okresního přeboru a podle toho utkání v Kácově dopadlo.

„Snažili jsme se hrát defenzivněji, abychom soupeře nepustili do nějakých velkých šancí, což se nám dařilo. Gól jsme dostali z přímého kopu, kdy brankář vyrazil a nestačili jsme míč doběhnout. Druhou branku jsme dostali minutu před poločasem a dopředu jsme si toho moc nevypracovali. Druhá půle byl od domácích udržovací výkon,“ řekl trenér Petr Veselka.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...