Poslední Křivsoudov už dlouho ví, že se příští sezonu ocitne v okresním přeboru. Stále však může mít vliv, koho vezme s sebou o patro níž. O víkendu se ujal role “gamechangera“ a díky skvělému obratu z 0:2 na 4:2 porazil doma Sázavu. Hosté přitom ještě zahodili penaltu.

„První poločas jsme nehráli dobře, špatně jsme kombinovali – nepřesné přihrávky. Soupeř byl lepší. Druhou půli jsme změnili rozestavení a začalo se dařit. Dali jsme potřebné góly a zaslouženě vyhráli. Sázava je rovněž na úrovní okresního přeboru,“ řekl trenér vítězného celku Petr Veselka.

Zaváhání Sázavy využily Miřetice, i když jen částečně, avšak dostaly se před ní v tabulce. V regionálním souboji zvládly doma první poločas s Teplýšovicemi, když vedly 2:1. Hosté po přestávce srovnali a klíčový moment přišel v závěru zápasu. Domácí měli možnost zahrávat penaltu, kterou ale brankář Pazourek zneškodnil a tak došlo na dělbu bodů.

„V naší situaci jsme potřebovali tři body, nicméně i jeden může být důležitý k záchraně. Dostali jsme se před Sázavu. Škoda zahozené penalty na konci, ale asi spravedlivý bod. Vítězství bylo na dosah. Už před třemi týdny jsme ztratili s Uhlířskými Janovicemi a Vyžlovkou, místo devíti bodů máme jen tři,“ komentoval za domácí Milan Zajíc.

„Bod z Miřetic je vždy zlatý. Zdejší hřiště je vždy specifické a pokaždé se na něm hraje složitě a těžké zápasy. Každá standardní situace je nebezpečná, takže remízu bereme. Máme to tady tak, že vždy zaspíme začátek a v prvních pěti minutách dostaneme gól. Tradice se potvrdila. Museli jsme se s tím srovnat. Naštěstí jsme dokázali vyrovnat, avšak zase inkasovali. Po půli jsme si řekli, že musíme vyrovnat, protože bod musíme udělat, když hrajeme záchranářský souboj. Jsme za něj rádi,“ uvedl autor vyrovnávací trefy Štěpán Zajíc.

Olbramovice naopak narazily na těžkého protivníka. Říčany hrají o postup a podle toho utkání vypadalo. O poločase bylo rozhodnuto, když domácí vedli 5:1. Po přestávce přidaly oba týmy ještě po jedné brance. „Domácí mají velice kvalitní mužstvo, za mě nejlepší v soutěži. První půli jsme jim vůbec nestačili, ve druhé už trošku polevili a my se jim vyrovnali, takže hra už byla vyrovnanější. Za druhý poločas musím tým pochválit. Nedá se nic dělat, neměli jsme na ně a jsou zaslouženě první,“ přiznal trenér hostů Miroslav Kaprálek.

Rezervu Vlašimi čekal souboj o páté místo, kdy na hlavním stadionu v Kollárově ulici vyzvala Červené Janovice. Domácím fanouškům nakonec zařídila parádní zážitek, když porazila soupeře vysoko 5:2.

„Jsem rád, že jsme zachránili a náskok deseti bodů mi dává jistotu záchrany. Zapojili jsme všechny náhradníky a všichni hráli perfektně. Celý zápas jsme byli lepší, měli jsme i víc šancí, ale v jejich proměňování ještě vidím rezervy, že hráči nezvládnou finální přihrávku či koncovku. Na tom se musí zapracovat. Pokud se tohle zlepší, tak budeme hrát příští rok nahoře,“ mínil trenér Vlašimi Dušan Krása.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...