Půl hodiny to bylo bez šance a nejvíc zaujalo sportovní gesto hostů. Těm rozhodčí přiřkl rohový kop, hráč přiznal, že o roh nešlo, přesto sudí na jeho zahrání trval. Z příbramské lavičky však přišel pokyn, aby hosté roh zakopli do autu, což udělali. „To obdivuji, protože hrají o záchranu. Hodně sportovní gesto,“ s úctou prohlásil trenér Poříčí Pavel Šimáček.
 
Jeho tým se nakonec prosadil, když zrychlil hru a předvedl nádherné kombinace. Na jejich konci stáli střelečtí hrdinové souboje, Luboš Balata a Zdeněk Hašek. Oba dali po dvou brankách a Hašek vlastně vstřelil i třetí, která sice byla vlastní, ale měl na ni lví podíl.

Mužstvo tak svému Forrest Gumpovi, jak rychlíkovi z levé strany obrany přezdívá, napočítá hattrick do klubové kasy. „Neskutečným pohybem se dostává do šancí a proměňuje je. I když jednu v závěru promarnil,“ popisoval Pavel Šimáček.

Příbram má dobrý tým, přesto je na hraně sestupu a nemá věci ve svých rukách. Její zásadní problémy se ukázaly v plné nahotě také v Poříčí. Mužstvo je příliš mladé, což se projevilo hlavně po odchodu zraněného exligového stopera Rampy.A nedává stoprocentní šance, po obrátce jich mělo vážně dost.

Zářil ale brankář Soukup a pustil za záda jen hlavičku Morava po rohovém kopu (65.). To už však bylo za stavu 4:0, protože jak už bylo řečeno, Poříčí zvládlo skvěle závěr první půle.

To se nejprve nadvakrát prosadil L. Balata a následně si pěkný centr Haška tečnul do vlastní brány hostující Mezera. Pak přišly nádherné akce. Nejdřív Páv s Rejhonem vyšachovali obranu a druhý jmenovaný našel u tyče zcela volného Haška. Hned na to dostal míč do úniku Trpišovský a ještě dokonale oslovil L. Balatu – 5:1. „Akce, nad kterými zaplesá fotbalové srdíčko,“ usmíval se Pavel Šimáček.

Jeho tým měl také poslední slovo v utkání. Když přežil několik zmíněných tutovek, našel J. Pohorský Haška a ten dovršil hattrick. „Teď je naším cílem skončit v tabulce třetí. Jedeme do Tuchlovic, jimž už o nic nejde, zatímco náš konkurent ze Slaného do Nespek. Tam by klidně body ztratit mohl,“ zkusil si zavěštit Pavel Šimáček.

Poříčí n/S - Sp. Příbram 5:1 (4:0). Branky: 28. a 45. L. Balata, 37., 41. a 81. Hašek – 65. Morav. Rozhodčí: Chovanec. Diváků: 50.

Poříčí: Soukup – J. Pohorský, Jírů, Vacek, Hašek – V. Balata – Jíša (82. Tlamicha), Rejhon, Páv (72. Verner), L. Balata – Trpišovský (62. P. Pohorský).