Poříčí odehrálo doma s Poříčany bláznivý zápas. Tým kouče Pavla Šimáčka hodil za hlavu poslední nepříliš povedené výsledky včetně pohárové blamáže s Divišovem, ale nebylo to snadné. „Přestože to byly neskutečné nervy a zestárl jsem o pár let, musím říci, že to byl skvělý fotbal a náš nejlepší výkon v sezoně,“ ulevil si Šimáček po utkání.

Jeho týmu se nepovedlo uhlídat šutéra Nádeníčka, který poslal hosty dvakrát do vedení. Podruhé to bylo v 72. minutě, ale to hlavní teprve mělo přijít. Domácí, který v úvodu druhé části zahodili pět jasných šancí, inkasovali i potřetí od Červeného, kterému nevadilo ani to, že při postupu na bránu komicky upadl.

Běžela 74. minuta a zdálo se, že za stavu 1:3 je jasno.

Nic takového!

Pavel Šimáček poslal na hřiště Bohatu, který šlápl na hřebík a hrát původně nechtěl, a přeskupil systém na 4-4-2. Najednou to šlo a během půl minuty dalo Poříčí dvě branky. Nejprve smolař dne Jíša uklidil centr Pohorského a pak prošel obranou jako nůž máslem Rejhon.

79. minuta – 3:3, ale pořád ještě nebyl konec. Poříčany dvakrát zahrozily, domácí podržel gólman Tlamicha a v 85. minutě udeřilo Poříčí počtvrté. Trestňák Rejhona mířil na Trpišovského, ale obránce Zdeňka ho lízl tak nešťastně, že skončil v síti.

Vlastenec a 4:3!

I tak ještě nemusel být konečný účet podepsán, protože v závěru měli hosté z brejku obrovskou šanci, ale nedali. „Remíza by možná byla zasloužená, ale jsem šťastný, že to kluci otočili. A tentokrát je musím i pochválit, že dohrávali vše, jak se má, bojovali, dřeli. Snad pochopí, že takhle musí hrát i dál,“ doufá Pavel Šimáček.

ČTVRTÁ REMÍZA

Nespeky poslal ve Hvozdnici do vedení Stanislav Peterka ve 32. minutě, ale vedení neudržely. Domácí, byť v půli přišli o kanonýra Mráze, v 69. minutě vyrovnali obráncem Rochlem a sahali i po vítězství, protože tři minuty po gólu rozhodčí vyloučil nespeckého Davida Peštu. Oslabení naštěstí svěřenci Jaroslava Tesaře ubránili.