Inkriminovaný moment se stal v úplném závěru úvodního dějství. Dolní Bousov v tu chvíli prohrával 3:4, když ztratil rychle získané třígólové vedení. Domácí chtěli vhazovat aut, nicméně z úplně jiného místa, než původně měli. Posunuli se přibližně o sedm až osm metrů. Na protest hostů vrátil hlavní rozhodčí aut na původní místo. V tu chvíli ale začal protestovat kouč soupeře Luděk Holub a to tak vehementně, že během chvíle viděl červenou kartu musel být vykázán do šaten.

Hned vzápětí přišel hráč domácího týmu Tomáš Šolc za hlavním rozhodčím a přiznal svou teč, že míč šel do zámezí po jeho teči. Vhazovat tak měli opravdu hosté z Poříčí nad Sázavou. Tento počin domácího zadáka opravdu zasluhuje velký respekt,“ popsal vedoucí týmu hostů František Ptáčník.

Stejnou míru uznání zasloužil podle něj i domácí kouč Luděk Holub, který dokázal během chvilky ukočírovat emoce, vychladnout a ještě během přestávky mezi poločasy se přišel omluvit hlavnímu sudímu za své chování. „Je opravdu nutné uznat respekt k soupeři za projevení gesta fair play na konci poločasu, který pro tým Dolnobousovského SK nekončil dobře,“ uznal Ptáčník.

Hosté nakonec dotáhli obrat do vítězného konce a z Dolního Bousova odjeli z výhrou 7:4. Hattrickem se blýskli Azilion a Galuška. Lídr I. A třídy si tak díky tomu udržel vedení a na čele má stále dvoubodový náskok.