Poříčí dorazilo do Klíčan nově vedeným koučem Předotou oslabeno pouze o stopera Peroutku. Šestnáct hráčů, to není u týmu od Sázavy obvyklé, ale k ničemu to nebylo. Domácí totiž hosty skoro k ničemu nepustili a sami byli v brejcích ohromně nebezpeční. Už ve 24. minutě navíc zahrozili po rohu, po kterém přišel faul a penalta, kterou ex-ligista Jeslínek proměnil. Právě Jeslínek s posilou z Velvar Kalašem zlobil nejvíc. Při další šanci zachránil Poříčské Vacek, jenže ve 28. minutě už mířil Jeslínek z malého vápna přesně, byť hosté reklamovali předešlý faul na Jíšu.

Brankář Soukup pak sice Jeslínka v další tutovce vyčapal, ale hosté to nepomohlo, stejně jako dvojnásobné střídání v poločase, kdy na plac šli Rejhon s L. Balatou. Jeslínek znovu utekl do sóla, to nedal, ale v 60. minutě udeřilo potřetí. To se hosté dostali pávem do první větší šance, tam však gólem neskončila a z brejku Jeslínek po akci Kalaše nezaváhal.

Poříčí se sice snažilo dál, už mělo i šance, ale v největší zaváhal i L. Balata a skóre se už nezměnilo. „Máme nižší tým, takže jsem varoval před zbytečnými rohy a my jeden vyrobili hned v úvodu a inkasovali. Nedařilo se nám, pořád jsme sice měli míč, ale jen jsme obehrávali jejich obranu. S tím nemůžeme uspět,“ nelíbilo se trenéru Poříčí Pavlu Šimáčkovi. Ten uznal i kvalitu domácích, jimž hodně pomohl silný útočník Kalaš. „Celkově tam mají hodně kvality. My také, ale musíme přidat. Dostali jsme facku na úvod a musíme se rychle probrat,“ dodal trenér Poříčí.

Klíčany – Poříčí 3:0 (2:0). Branky: 2. Bureš, 28. a 60. Jeslínek.

Poříčí n/S: Soukup – J. Pohorský, Vacek, Jírů, Hašek – V. Balata (61. Havlíček) – Jíša (85. Baštýř), Bohata (73. Verner), P. Pohorský (46. L. Balata), Páv – Trpišovský (46. Rejhon).