Domácí sice dvakrát vedli, jenže soupeř byl lepší, měl mnohem víc šancí a body v Poříčí ztratil on. „Je to tak, spálili toho hodně. Pro nás byly dva body stropem, i když jsme vedli skoro do konce,“ přiznal kouč Poříčí Pavel Šimáček.

První gól padl do sítě hostů, když se domácím nastoupivším bez zraněného Jíši povedla pěkná kombinace a Trpišovský zakončil bezchybně. Ale tón hry udávaly Klíčany. Vyrovnávací trefu jim rozhodčí k jejich veliké nelibosti neuznal, ale pak se dostal po rychlé akci k míči Kraus a pohodlně vyrovnal. Rychlý Kraus trápil obranu Poříčí zdaleka nejvíc, ale skórem už ani on do poločasu nepohnul a naopak mohl skórovat Žák – tutovou hlavičku poslal mimo. Přesto se po přestávce domácí prosadili, když po standardce parádní akrobatickou ranou mířil do sítě stoper Vacek.

Klíčany však dál držely laťku své hry hodně vysoko a srážela je jen koncovka a brankář Tlamicha, který chytal fantasticky. Ani on ale nakonec nestačil na ránu Jeslínka, který zařídil dělbu bodů.

Jeden navíc nakonec připadl Poříčí, jemuž se povedlo proměnit všech šest penalt, zatímco hosté v šesté sérii selhali.

„Soupeř byl kvalitní, až mě překvapil. Nám po nepříliš povedeném vstupu do podzimu hra vázne, takže musíme více bojovat. Proti Klíčanům jsme skutečně makali a dva body jsou dobrou odměnou,“ dodal Pavel Šimáček.

Poříčí – Klíčany 3:2 pk (1:1). Branky: 11. Trpišovský, 64. Vacek - 37. Kraus, 78. Jeslínek. Rozhodčí: Tvaroh. Diváků: 50.
Poříčí: Tlamicha – Žák, Peroutka, Hašek, Vacek – Verner – O. Páv (75. Šenkeřík), Rejhon, P. Pohorský (89. Kaňka), J. Pohorský – Trpišovský.