Do utkání vletěli slánští hráči aktivně a vynutili si tlak. Až v 8.min. se domácí dostali před Sedláka a hned z toho bylo nebezpečné zakončení, střelcem byl Jírů. Následnou tvrdou střelu Rejhona Sedlák vyrazil zpět do pole a zahrozili také hosté. Navrátilec do sestavy Kroutil mířil z trestňáku přesně a tvrdě, jenže Soukup parádním zákrokem vyrazil.

Ve 20.min. šli domácí do vedení. Dostali míč od rohového praporku přes dva obránce až před Sedláka, kde číhal střelec Trpišovský a zblízka poslal míč do sítě.

Pak počítali šance hlavně Slaňáci: ránu Hansla Soukup chytil, poté sklepl Hořejší míč Vimrovi, ale ten mířil vysoko nad. Ve 33.min. Křečkovu střelu Soukup opět vyrazil.

Na druhé straně měl práci opět Sedlák, když zlikvidoval TK Pohorského. Těsně před poločasem pronikl do vápna s chutí hrající Kroutil, poslal míč na Vimra, jehož střelu si Peroutka srazil do vlastní sítě - 1:1.

Po změně stran se dlouhé minuty na menším hřišti spíše bojovalo a šance nepřicházely. V 66.min. po slánském rohu hlavičkoval těsně nad Jaráb. O výsledku pak rozhodl v 73. min. Rejhon, jehož povedený TK přes zeď a míč posazený na milimetry přesně k pravé tyči Sedlákovy brány byl nechytatelný. V 82. min. měl Sedlák plné ruce práce se střelou Trpišovského, kterou srazil na roh a v 83. min. hlavičkoval těsně vedle Vacek.

Pět minut před koncem viděl Zelenka druhou žlutou kartu a musel se jít sprchovat. I v deseti Slaný hrozilo a Křeček parádní hlavičkou vyrovnal, ale pískal se faul Hořejšího a gól nemohl být uznán a stejně tak tomu bylo i po úniku a střele Tikovského, neboť slánský hráč získal míč po faulu na bránícího hráče.

"V Poříčí jsme chtěli vyhrát a ziskem bodů odpovědět na poněkud nefér praktiky domácích s odkládáním (nejen tohoto) zápasu. Tasit se v den zápasu na hráče soupeře, z nichž někteří mají doma děti, s příušnicemi, to se mi zdá být opravdu poněkud přes čáru," řekl vedoucí týmu Slaného Milan Šúr, jehož týmu záměr vůbec nevyšel.

"Prohráli jsme, nicméně v první půli jsme byli herně o něco lepší. Po změně stran tak tomu již bohužel nebylo. Rozhodčí Tvaroh udělil hned sedmi našim hráčům žlutou kartu a navíc Zelenka byl po druhé žluté vyloučen. O urputném boji svědčí také tři žluté pro domácí," dodal Šúr, jehož tým po pátečním volnu zajíždí v sobotu do Hvozdnice. Poříčí bude hrát až po víkendu.

SK Posázavan Poříčí n. Sáz. – SK Slaný 2:1 (1:1). Branky: 20. Trpišovský, 73. Rejhon – 44. Peroutka (vl.).

Slaný: Sedlák – Kubaška (67.Tikovský), Holly, Jaráb, Zelenka – Křeček, Mareš, Hansl – Vimr (63.Maroušek), Hořejší, Kroutil.