Utkání začalo ve vysokém tempu a muselo diváka bavit hned od svého úvodu. Již v 1. minutě se do velké šance dostali hosté, Petrů ale po přihrávce Filipa minul. Následně na druhé straně hřiště zakončoval nepřesně domácí Pekárek.

V 9. minutě o sobě poprvé dal znát výborně hrající Vondrák, který rozezvonil tyč u Císařova ucha. Podruhé pak, když se ve 23. minutě postavil k přímému kopu a utaženou střelou přes zeď nechal vyniknout vlašimského gólmana Císaře. Ten musel ze svých zápisníků vylovit ukázkový zákrok a vyrazil míč na roh.

Hosté spoléhali především na rychlé kontry, ale žádný nedokázali dotáhnout do kýženého gólu.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, hostům jako by se nechtělo vylézt z kabiny do lezavé zimy. Hned z úvodu zatáhl domácí Vondrák míč do vápna, ale přihrávku pod sebe na „slepici“ nikdo ze spoluhráčů nezachytil.

V 51. minutě měl již domácí kotel důvod ke křepčení. Starosta Pekárek vystihl lehkomyslné autové vhazování hostů, dal pobídku Hanušovi a ten potvrdil pověst obávaného střelce, která ho předchází.

Následně mohl vedení navýšit rychlonohý Pekárek, ale po samostatném úniku si vylámal zuby na bravurním Císařovi. Ten svým důležitým počinem zdravě nakopl spoluhráče ke zvratu utkání. Nejdříve Vobecký předvedl efektivní individuální akci, po níž orazítkoval tyč Petrů.

Hosté dále zvyšovali aktivitu a vytoužené vyrovnání přišlo v 82. minutě. Petrů zužitkoval bohaté zkušenosti a vymetl všechny pavučiny z divišovské šibenice. Zanedlouho mohl obrat dokonat vlašimský kanonýr Dušek, který pelášil sám na bránu, ale Kopecký svůj tým podržel v tu pravou chvíli.

Zápas tak dospěl k penaltovému rozstřelu, který po bilanci 7:6 přihrál bonusový bod domácím.

„Byl to vyrovnaný a bojovný zápas. I když jsme vedli 1:0, tak nakonec byla remíza asi spravedlivá. Konečně jsme vyhráli na penalty, takže alespoň za to jsme rádi,“ těšilo kapitána domácích Marka Hanuše.

„V prvním poločase jsme viděli vyrovnané utkání s několika šancemi na obou stranách. Ve druhém poločase nás soupeř přehrával a ze svých šancí jednu proměnil. Poté jsme se dostali do hry a zaslouženě jsme vyrovnali a v závěru jsme mohli vstřelit i vítězný gól, ale myslím si, že remíza odpovídá průběhu hry,“ hodnotil utkání trenér hostů Václav Toupal.

Divišov – Vlašim B 2:1 pk

Branky: 51. Hanuš – 82. Petrů.

Divišov: Kopecký – Lehán, Moravec, Srb, Blažíček – Vondrák J., Janovský, Campodonico (59. Rozsypal), Vondrák M. – Hanuš, Pekárek (84. Šmíd).

Vlašim B: Císař – Toupal (80. Brýl V.), Lapáček, Zvára, Matzner – Filip, Skiba, Cettl, Vobecký (69. Zeman) – Dušek, Petrů (62. Vobecký).

David Turek