Poříčí vstoupilo do duelu aktivněji, ale záhy převzaly iniciativu Nespeky, které si vytvořily i gólové příležitosti. Pešta ovšem v největší šanci první půle mířil pouze do břevna. „Je škoda, že jsme žádnou z možností neproměnili. V kabině jsme si ale řekli, že musíme v našem výkonu pokračovat i nadále,“ uvedl nespecký trenér Jaroslav Tesař. „Náš herní projev nebyl ideální. Kdyby se soupeř dostal do vedení, měli bychom to těžší,“ přiznal domácí lodivod Pavel Šimáček.

Nespeky pokračovaly v aktivitě i po přestávce, ale do vedení šli v 54. minutě domácí, když míč do sítě dotlačil Žák. „Podle mého názoru gól padl z ofsajdu a předcházel mu faul,“ zlobil se Tesař.

I po inkasovaném gólu hosté tlačili, ale dobré možnosti se jim nedařilo využít. Domácím mohl výhru pojistit Šenkeřík, ale ani on neuspěl. Čtyři minuty před koncem se tak přeci jen dočkaly Nespeky, když se Vojkůvka trefil přesně k tyči a poslal zápas do penalt. V nich ukázali pevnější nervy domácí, kteří na rozdíl od hostů, kteří jednou selhali, proměnili všech pět pokusů. „Byl to bojovný a vyrovnaný duel, který jsme měli v závěru uhrát. Kopat penalty v takové atmosféře není jednoduché a jsem rád, že to kluci zvládli,“ řekl Šimáček.

„Hráče musím pochválit za bojovnost. Nemám jim co vytknout,“ vyjádřil se kouč hostů Jaroslav Tesař.

Poříčí nad Sázavou – Nespeky 2:1 po pen. (0:0). Branky: 54. Žák – 86. Vojkůvka.
Poříčí: Soukup – Vacek, J. Pohorský, Hašek, Peroutka – Žák, P. Pohorský (74. Verner), Bohata (63. Rejhon), Jíša – Šenkeřík (80. Jírů), Trpišovský (87. Kaňka).
Nespeky: Drážek – Krejza, Burian, Jasz – Klauz, Braný, Iheanacho, Myslivec (84. Voráček), Pešta – Peterka (84. Vojkůvka), Kočí.