Vstup do utkání hostujícím hráčům vůbec nevyšel a do 30. minuty se na ně valil jeden útok za druhým. Šance domácího Vobořila ještě Tlamicha zneškodnil, ale v 11. minutě nezachytila obrana hostů nakopnutý míč a Cimpl přehodil brankáře - 1:0. Poté mohl Kasík zvýšit vedení Vykáně, ale trefil pouze tyč.

Ke slovu se také začínali dostávat hráči Poříčí, kteří se oklepali z úvodního tlaku. Samostatnou akci Trpišovského brankář Kruliš vyrazil před dobíhajícího Šenkeříka, ale ten přestřelil prázdnou branku.

Hosté se přeci jen dočkali. V 40. minutě se z trestného kopu nádherně trefil Rejhon - 1:1. A nemuselo zůstat jen u vyrovnání. Vzápětí byl ve vápně faulován Trpišovský a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. K penaltě se postavil exligový Šenkeřík, ale bohužel pro hosty nedal.

Aktivněji do druhého poločasu vstoupilo mužstvo Poříčí. Po dlouhém autu Jirů, prodloužil Trpišovský na zadní tyč a pro Šenkeříka už nebyl problém dopravit míč do sítě. Na druhé straně mohl vyrovnat ex-bundesligový Jarolím, ale Tlamicha jeho střelu vyrazil na roh.

V 70. minutě zahrávalo Poříčí roh, jenže k míči se dostali hráči Vykáně a po rychlém brejku vyrovnali na - 2:2. V závěru neuznal rozhodčí domácím hráčům gól kvůli ofsajdu a Trpišovský své sólo nedokázal proměnit, proto musely o vítězi rozhodnout pokutové kopy.

Než se šlo na penaltový rozstřel, byl za urážky rozhodčích vyloučen domácí Moravec. V penaltách znovu zazářil Tlamicha, když chytil domácím dva pokusy. Za Poříčí se trefili všichni čtyři a mohli slavit šťastné dva body.

„Prvních třicet minut byl náš výkon katastrofální a jen díky Alešovi jsme nedostali více branek. Naštěstí jsme pak hru vyrovnali a dovedli zápas k penaltám, kde nás opět podržel brankář Tlamicha. Zlaté dva body,“ zhodnotil utkání trenér Pavel Šimáček a dodal: „Oproti minulé sezoně nehrajeme vůbec dobře. Pozitivní na tom je, že se můžeme jen zlepšovat.“

Vykáň – Poříčí nad Sázavou 2:3 pk (11. Cimpl, 72. Kasík – 40. Rejhon, 49. Šenkeřík). Poříčí n. S.: Tlamicha – Pohorský J., Peroutka, Žák, Hašek – Jírů (78. Verner) – Jíša, Rejhon, Šenkeřík, Pohorský P. – Trpišovský.

Marek Štork