Do utkání samotného vstoupili domácí tak nějak na půl. Byli určitě lepším týmem, ale nedařilo se jim dotahovat akce do zakončení a nevyvarovali se ani několika okének v obrané fázi. Právě ztráty před vápnem soupeře znamenaly pro Zvole dobré příležitosti k rychlým brejkům, kdy Sedlec neskutečně podržel v bráně chytající Ryšavý. Naštěstí pro Prčické se zadařilo ve 31. minutě. Prchlík si na lajně pohrál s exligistou Gabrielem, který do něj následně nekompromisně zezadu zajel, a tak se kopala penalta. Sám faulovaný si poradil a skóre se poprvé měnilo - 1:0.

Hned o tři minuty později si Davídek naběhl na přetažený centr a zleva vrátil balon do ohně. Tam již úřadoval Trnobranského střelecký instinkt a bylo to rázem 2:0. Na příjemných 3:0 zvýšil, po krásné fotbalové kombinaci na levé straně mezi Kaňkou a Všetečkou, druhý jmenovaný. Od inkasování těsně před poločasem zachránil domácí celek efektním zákrokem Ryšavý, který vytáhl pod břevno mířící střelu z přímého kopu.

Vstupy do druhých poločasů nemá Sedlec-Prčice ideální, a tak jsme si v kabině připomínali nutnost nic nepodcenit a nevrátit Zvole do zápasu nějakou zbytečnou chybou. Nejlepším prostředkem pro tento záměr budiž přístup Michala Davídka, který si v 54. minutě naskočil na centr Račka a i přes gólmana uklidil míč po čtvrté do sítě – 4:0.

Tento moment domácí definitivně uklidnil, a tak se soustředili na držení míče. Po jedné z kombinací ve středu hřiště si Václav Kabíček vtipně narazil s Trnobranským a sám před brankářem zachoval chladnou hlavu – 5:0. V 59. minutě potáhl krásně míč po levé straně Všetečka a předložil pod sebe na velké vápno Trnobranskému. Ten se málo vídanou kličkou zbavil stopera a s přehledem levačkou zvýšil na 6:0.

Zápas začal dostávat exhibiční nádech, který podtrhlo tak trochu cirkusové vystoupení zvolského stopera z 67. minuty. Ten lehkovážně přebíral přihrávku od brankáře a přišel o míč v souboji s dotírajícím Davídkem. Následně se nejen dožadoval faulu na svou osobu, ale zároveň lapil mičudu poněkud neuměle do rukou. Rozhodčí Ratajová mu na jeho etudu neskočila a nařídila penaltu. K té se, bůhví proč, postavil opět Prchlík a zvýšil na 7:0. Finálních 8:0 stanovil takovou střelkou opět Prchlík, který tak dokonal svůj hattrick.

V tabulce si Sedlec-Prčice bodovým ziskem z posledních zápasů polepšil již na 3. místo a už vyhlíží výjezd na hřiště čtvrtých Jevan, které jsou za nimi pouze o skóre. Zápas se uskuteční v sobotu v 15.30 hodin.

Sedlec-Prčice – Zvole 8:0

Branky: 31. Prchlík, 34. Trnobranský, 40. Všetečka, 54. Davídek, 55. Kabíček V., 59. Trnobranský, 67. Prchlík, 75. Prchlík.

Sedlec-Prčice: Ryšavý – Tvrdý, Sedláček, Kabíček J., Kaňka – Raček, Kabíček V., Prchlík, Všetečka – Trnobranský, Davídek.