Od další pohromy uchránil Vlašim brankář Řehák. Ten si poradil s přímým kopem Bílka, který vyškrábl na poslední chvíli z šibenice. Překazil tak domácím, kteří už zvedali ruce nad hlavu, radost a udržel akcie hostů nad vodou.

I tak ale bylo o osudu zápasu prakticky rozhodnuto. Důvod? Jediný střelec Vlašimi po koronavirové pauze, kapitán Ladislav Janda, vyšel tentokrát na prázdno a v konkurzu na dalšího kanonýra nikdo ze Středočechů neuspěl.

Ačkoliv se do něj během prvního poločasu přihlásili Januška, jenž dostal poprvé po restartu příležitost v základní sestavě, společně se svým útočným kolegou Fotrem a obráncem Vedralem. Prvně jmenovaný to zkoušel ranou pod břevno, druhý po samostatném úniku zakončoval po zemi, třetí po standardní situaci z bezprostřední blízkosti hlavou.

Ve všech případech se ale zaskvěl debutant v domácí brance Plachý, který navíc po zmaření Vedralovy šance rychle rozehrál, čímž vyslal do brejku Bílka, který ale velkou možnost na zvýšení náskoku zahodil.

Uspěl až v 54. minutě Valenta a to navzdory fauly, když využil ponechané výhody a dal definitivní razítko na tři body pro Ústí, které si poté dvougólové vedení pohlídalo až do konce.

„Myslím, že Ústí vyhrálo zaslouženě. My jsme špatně vstoupili do utkání, z první chyby jsme inkasovali, což bylo klíčové," hodnotil krátce duel trenér Vlašimi Daniel Šmejkal.

FK Ústí nad Labem - FC Sellier & Bellot Vlašim 2:0 (1:0). Branky: 3. Drame, 54. M. Valenta.

ŽK: 68. Prošek (UNL) – 59. V. Svoboda (VLA), 90+1. Průcha (VLA). Rozhodčí: Cieslar – Melichar, Vodrážka.

FK Ústí nad Labem: J. Plachý – M. Bílek, Pimpara, Hudec, Písačka – Drame, J. Peterka (C), M. Valenta (76. Miskovič), D. Richter (81. Čičovský), Prošek (81. Chodora) – L. Matějka (66. Bassey). Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Řehák – D. Hašek, Vedral, Broukal, V. Svoboda – Janda (C) (63. Mil. Kadlec), P. Breda (54. Průcha), Blecha, Záviška (46. Dias) – Fotr (71. Diamé), Januška (46. Vrána). Trenéři: Daniel Šmejkal, Vasil Boev.