Pro Středočechy půjde o druhé utkání na hřišti soupeře za sebou. Naposledy se představili na pražské Julisce, kde remizovali s Duklou Praha 1:1. „Remíza byla zasloužená. Neměli jsme špatný vstup do zápasu, ale postupem času byla Dukla lepší a zaslouženě vstřelila branku. My jsme reagovali o poločase změnou rozestavení a střídáním. To nám pomohlo a vytvořili jsme si řadu brankových příležitostí a zaslouženě vyrovnali,“ vrátil sek poslednímu duelu Daniel Šmejkal.

Vlašim díky vyrovnávací trefě Marka Červenky také udržela šestou příčku (má 29 bodů). Do zápasu s devátou Jihlavou (má o čtyři body méně) tak půjde v pozici papírového favoritů. Zároveň budou její hráči chtít udělat další krok ke splnění cíle, který si vytyčili před startem jarní části – skončit v sezoně minimálně na pátém místě.

Na to aktuálně ztrácí dva body. „Samozřejmě nahoru to daleko nemáme, ale musíme se dívat i na druhou stranu, kde ani směrem dolů nemáme velký odskok od soupeřů,“ upozornil kouč na vyrovnanost soutěže. „Když se podíváme na tabulku, tak ani například osmý tým nemá jistotu záchrany. Soutěž je strašně vyrovnaná a každé kolo může s pořadím v tabulce zahýbat. Tím se však náš cíl nemění. Záležet bude na každém utkání a uvidíme, jak to zvládneme,“ dodal před utkáním na Vysočině.