Po debaklu s olomouckým béčkem přišla očekávaná změna. Vlašim ale překvapila, místo rychlé kombinace byly v jejím repertoáru k vidění málokdy posílané centry do vápna. Zejména z levé strany posílali Heppner se Smejkalem jeden míč za druhým. Obrana Vyškova si s nimi dokázala ale hravě poradit, navíc domácímu celku chyběl v útoku nějaký urostlý hlavičkář, který by mohl chladnokrevně zakončit.

„Hráli jsme tak, že je tam chceme dostávat, ale pořád se nám nedařilo nikoho najít. Byl tam buď jeden hráč, nebo jsme neměli kvalitu. Hledali jsme těžší řešení, než mohlo být,“ komentoval změnu stylu hry Vlašimi obránce Petr Heppner. Domácí přeci jen zahrozili, když Solomon dostal míč do běhu, avšak z nadějné pozice přestřelil.

Vlašim doma prohrála s béčkem Olomouce
Čára přes rozpočet. Vlašimi musí rychle zahájit plán B

Stejně jako proti Olomouci, tak i s Vyškovem trpěla hra Vlašimi na zbytečné ztráty míče. Domácí často přečetli úmysl soupeře, ale když vybojovali balón, tak ho lacinou a zbrklou přihrávkou mnohdy ihned odevzdali. „Kolikrát jsme získali míč, ale hned vzápětí jsme ho ztratili. První poločas byl nahoru dolu. Měli jsme nějaké náznaky, chodili jsme tři na dva, ale vždy nás brzdila finální přihrávka,“ zoufal si bek domácího týmu. On sám se po změně stran ocitl v nadějné šanci, jeho střelu ale zastavil Solomon.

A tak udeřilo na druhé straně. Paradoxně po levé straně, odkud v prvním poločase hrozila Vlašim, šel do rychlé akce Vyškov. Halinský podklouzl u lajny Elaudi našel Baya, který dotlačil míč do brány. Domácí následně otevřeli hru a v závěru se hrál fotbal, na který jsou v Kollárově ulici zvyklý. Středočeši nejprve přežili tři velké šance vyškovských Afričanů, aby následně měli sami stoprocentní šanci. Tutovka Horského ale skončila na břevně a hosté si dokráčeli pro tři body.

Brankář Marek Kolář v brance Vlašimi
Hořká domácí premiéra. Takový je fotbal, hlesl náhradní brankář Kolář

„Podruhé za sebou jsme byli neefektivní. Minule jeden gól, teď žádný. Hra se zlepšila, ale hráli jsme jenom po šestnáctky a pak nic. Musíme zlepšit kvalitu poslední přihrávky jinak góly dávat nebudeme,“ posteskl si Heppner. Vlašim ztratila body ve čtvrtém domácím utkání v řadě a už ví, že ve zbývajících třech kolech může pouze vylepšit aktuální osmé místo. Vyškov naopak může dál snít o baráži. Díky výhře se dostal na druhé místo.

Vlašim – Vyškov 0:1 (0:0)

Branky: 66. Bayo. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Rouček – Dobrovolný, Leška. Diváci: 265.

Vlašim: Vágner - Musil (69. Onije), Halinský, Kulhánek, Heppner - Rigo, Křišťan, Smejkal, Horský, Suchan - Solomon (83. Svoboda).

Vyškov: Kinský - Němeček, Srubek, Ramathan, Souaré - Lahodný, Mafwenta - Lacík (33. Vintr), Kanakimana, Alégué Elandi (73. Touré) - Bayo (83. F. Štěpánek).


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …