Vysočina vykročila za životně důležitou výhrou velmi záhy, když už ve třetí minutě otevřel skóre Miroslav Křehlík. Stejný hráč ve třicáté minutě nacentroval míč na hlavu produktivního Justina Arauja-Wilsona, jenž navýšil na 2:0. Útočník z Trinidadu a Tobaga po změně stran sice promarnil samostatný brejk, ale v 61. minutě navýšil na 3:0. O osm minut později svou troškou do jihlavského koncertu přispěl i nejlepší kanonýr Vysočiny v sezoně Jakub Selnar, jenž zaznamenal osmou trefu ročníku.

Skóre zápasu i jihlavské sezony uzavřel před více než dvanácti stovkami fanoušků Ogiomade. „Musím říci, že mi spadl ze srdce obrovský kámen, nebyl jsem na to sám, musím poděkovat fantastickým fanouškům, kteří hnali tým za vítězstvím, svým kolegům na lavičce i vedení týmu, a samozřejmě hráčům, kteří měli velkou vůli vyhrát a na hřišti to prokázali,“ radoval se trenér Vysočiny David Oulehla, jenž tým převzal na začátku května a vyhrál s ním dva zápasy z pěti.

Proti Vlašimi vsadil na rozestavení s pěti záložníky a dvěma útočníky. „Rozestavení 3-5-2 nám sedlo a prakticky jsme soupeře až na jeden moment eliminovali a k ničemu nepustili, naše vítězství bylo naprosto zasloužené,“ lebedil si Oulehla. Na Vysočině ovšem mají přes závěrečnou záchranu o čem přemýšlet.

Vysočina přitom vyhrála teprve druhý duel z posledních deseti utkání. „Ještě to všechno v sobě držím. Celý týden byl pro mě emočně hodně těžký. Nevím, jestli se mám smát, nebo brečet. Jsem skleslý. Mám pocit, že jsme poslední dva tři týdny dělali všechno správně, ale na hřišti se nám to nevracelo. Jsem rád, že tentokrát se k nám přiklonilo i štěstí,“ pravil kapitán Jihlavy Matúš Lacko.

Jihlava - Vlašim 5:0 (2:0)


Branky: 3. Křehlík, 30. Araujo-Wilson, 61. Araujo-Wilson, 69. Selnar, 89. Ogiomade. ŽK: 4:1. Rozhodčí: Szikszay – Mokrusch, Volf. Diváci: 1253.

Jihlava: Soukup – Svoboda, Vedral, Gabriel, Piško – Tureček (76. Šancl), Lacko (C) – Křehlík (88. Křivánek), Selnar (76. Ogiomade), Fila (76. Vítek) – Araujo-Wilson (88. Tall).

Vlašim: Kolář – Musil (46. Heppner), Vala, Halinský (41. Nogha), Kulhánek – Smejkal, Suchan, Rigo (71. Šimeček), Onije (52. Křišťan), Horský – Biegon (46. Solomon).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...